Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Apie mokestinių lengvatų ir žemės ūkiui tikslingumą diskutuos visuomenė?

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Finansų ministerija, atsižvelgdama į Vyriausybės programos nuostatas, susijusias su teisingesne ir augti palankia mokesčių sistema, kviečia visuomenę susitelkti ir iki vasario 10 d. pateikti konkrečius pasiūlymus dėl mokesčių lengvatų peržiūros.

Tuo pačiu, ministerija buria specialią ekspertų grupę, kurioje bus diskutuojama apie dabar galiojančių mokestinių lengvatų tikslingumą ir poveikį, ministerijai peržiūrint specialias sąlygas ir išimtis, iškreipiančias apmokestinimo teisingumą.

„Siekdami įgyvendinti Vyriausybės programą ir užtikrinti deramas socialines garantijas ir geresnę viešųjų paslaugų kokybę, neišvengiamai turime peržiūrėti įvairias lengvatas, kurios šiuo metu sukuria mokestinį neteisingumą. Todėl kreipėmės į įvairias nacionalines organizacijas, prašydami deleguoti atstovus buriamai ekspertų darbo grupei, o visuomenės – laisvai teikti pasiūlymus dėl mokesčių lengvatų“, – pažymėjo viceministrė Rūta Bilkštytė.

Ministerija darbo grupę pakvietė suburti iš Prezidento ir Vyriausybės kanceliarijų, Lietuvos banko, Aplinkos, Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos, Kultūros, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Žemės ūkio ministerijų, „Investors forum“, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Lietuvos buhalterių ir auditorių, Lietuvos mokesčių konsultantų asociacijų, Lietuvos profesinių sąjungų, Lietuvos pramoninkų bei Lietuvos verslo konfederacijų, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo bei Lietuvos žemės ūkio tarybų ir Žemės ūkio rūmų.

Mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės pirmasis susirinkimas planuojamas vasario 23 d., kurio metu būtų pristatyti Finansų ministerijos atlikti pirminiai mokesčių lengvatų ir specialių apmokestinimo sąlygų analizės rezultatai bei apibendrinti visuomenės pateikti pasiūlymai. Galutiniai teisės aktų pakeitimo projektai, planuojama, Vyriausybei bus pateikti balandžio mėnesio antroje pusėje.

Facebook komentarai