Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Apeliacinis teismas nesušvelnino bausmės buvusiam Maisto ir veterinarijos instituto Kauno padalinio vadovui

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos apeliacinis teismas (LApT) paliko galioti Kauno apygardos teismo 2018 m. lapkričio 23 d. nuosprendį, kuriuo buvęs Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Kauno skyriaus vedėjas V. P. pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo. Teismas nuteistajam paliko galioti pirmosios instancijos teismo skirtą bausmę – didesnę nei 24 tūkst. eurų baudą.

LApT šioje byloje taip pat atmetė nuteistųjų D. G., A. P. ir A. B. apeliacinius skundus, o pakeitė pirmosios instancijos teismo nuosprendį tik dėl A. M. ir atleido jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai, duomenimis, V. P. nurodydavo pavaldiems asmenims, atliekantiems maisto produktų kontrolinius tyrimus ir nustačiusiems nors menkiausią nukrypimą nuo nustatytų normų, tikrųjų rezultatų į dokumentus nerašyti, o informuoti jį asmeniškai.

V. P. susisiekdavo su produktus tirti pateikusių įmonių atstovais, informuodavo apie neigiamus tyrimų rezultatus ir aptardavo galimybę dokumentuose nurodyti žinomai melagingus duomenis, kad tirtuose produktuose nukrypimų nuo normų nenustatyta. Taip klastodamas dokumentus ir iš įmonių atstovų už tai imdamas neteisėtą atlygį, buvęs teritorinio padalinio vadovas veikė 2015 metų pabaigoje-2016 metų pradžioje. Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatytas 31 nusikalstamos veikos epizodas, iš jų 12 – korupcinio pobūdžio.

Šioje byloje dėl dokumentų klastojimo ir papirkimo buvo teisiami dar 7 asmenys. Keturi asmenys pripažinti kaltais dėl papirkimo, jiems skirtos nuo 753 iki 6 778 eurų baudos.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir kaltinimus byloje palaikė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Facebook komentarai