Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Anykščių ūkininkai dalyvauja „Žaliojo kryžiaus“ akcijoje

Autorius: Nyksciai.lt
Žalias akcijos kryžius stovi Andrioniškio seniūnijos Pasmodų kaime.
Žalias akcijos kryžius stovi Andrioniškio seniūnijos Pasmodų kaime.
Printer Friendly, PDF & Email

Šalies žemdirbiai prieš porą dienų pradėjo pirmąjį taikios ir tylios visuotinės protesto akcijos etapą „Žalieji kryžiai“, jais atkreipdami visuomenės dėmesį į priimamus „politinius sprendimus, kurie žlugdo ekonomikos šaką, ant kurios sėdi visa šalis“.

Kryžių statymu protestuojama prieš žemdirbio vardo menkinimą ir jo amato žlugdymą, kas „kerta“ vieną pagrindinių valstybės saugumo ramsčių – aprūpinti savo piliečius saugiu maistu. Ši akcija – pirmoji žinutė visuomenei ir politikams, kad beatodairiškai naikinant žemės ūkį, sunaikinamas visas lietuviškas kaimas – tautiškumo lopšys.

Prie akcijos prisijungė ir Anykščių ūkininkai. Kaip „Nykščius“ informavo Anykščių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Žilvinas Augustinavičius, jis matė, kad žali kryžiai pastatyti kelyje link Troškūnų ir II Svirnų kaime ir kitose rajono vietose. Tikslių duomenų, kiek pastatyta žaliųjų kryžių rajone, sakė neturintis. Pasak Ž. Augustinavičiaus, tai tik pirmas akcijos etapas. Antrame etape šalies ūkininkai nuo lapkričio 28 dienos turėtų tęsti akciją važinėdami traktoriais, tačiau kelių kol kas neplanuojama blokuoti.

Dalia RUPISNKIENĖ („Nyksciai.lt“)

Facebook komentarai