Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Antrą kartą pasėti hibridiniai rapsai ūkininko nenuvylė

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kėdainių rajono ūkininkai baigė žieminių rapsų sėją ir taip įtilpo į šios kultūros sėjai agronomijos vadovėliuose nurodytus terminus.

„Iš pradžių buvo nuogąstavimų, jog gausaus šiųmečio javų derliaus dorojimas sutrukdys laiku pasėti rapsus, tačiau patyrę ūkininkai susidėliojo darbus taip, kad vienos pelningiausių kultūrų sėja buvo atlikta laiku“, – sakė Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas.

Siponių kaime ūkininkaujantis Algimantas Kižauskas, kaip įprasta, šiemet pasėjo daugiau nei 200 ha žieminių rapsų.

„Taip darau jau eilę metų ir rapsų auginimo rezultatais esu patenkintas“, – kalbėjo A. Kižauskas. Ūkininkas prasitarė, kad šiemet, turėdamas išankstinę sutartį, didžiąją dalį rapsų pardavė po 387 eurus už toną ir tai leido neblogai uždirbti.

„Iš hektaro šiemet prikūliau po kiek daugiau nei keturias tonas rapsų sėklų, tad ekonominiai rodikliai yra akivaizdūs“, – „Agroetai“ sakė Dotnuvos seniūnijos ūkininkas.

Įdomu tai, kad praėjusiais metais A. Kižauskas pabandė savo laukuose pasėti nukulto hibridinių rapsų sėklas.

„Girdėjau, kad daug ūkininkų taip daro, pabandžiau ir aš“, – sakė žemdirbys, 20 hektarų išbėręs ūkyje nukultus rapsus. Ūkininkas teigė, jog nuimant derlių, antrą kartą pasėtas hibridas niekuo neišsiskyrė ir jo derlius buvo labai artimas pirmą kartą pasėtoms sėkloms.

„Atskirai derliaus nesvėriau, tačiau manau, kad rezultatai visur buvo panašūs, gal tik sėklų aliejingumas buvo mažesnis“, – pasakojo A. Kižauskas. Tiesa, ūkininkas teigė, jog šiemet šio eksperimento nebekartojo.

Paprašytas pakomentuoti šį momentą bendrovės „Dotnuva Baltic“ Sėklininkystės skyriaus vadovas Sigitas Augas sakė: „Ūkininkas tikrai negavo tokio derliaus kaip iš pirmą kartą sėjamų hibridinių rapsų“. Jo nuomone, hibridas yra sukurtas taip, kad norint sutaupyti sėklai, niekada nebus gautas norimas derlius.

„Be to, nereikėtų pamiršti, kad Lietuvos teisiniai aktai draudžia antrą kartą sėti nukultus hibridinius rapsus, nes tokiu atveju, juos sukūręs selekcininkas negauna jokio atlygio už savo darbą“, – dėl suprantamų priežasčių savo pozicijas gynė sėklininkystės specialistas.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA