Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ankstyvųjų bulvių sodinimo rekordas Kėdainių rajone

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šią savaitę Kėdainių krašto bulvių augintojai bene pirmieji Lietuvoje ėmėsi pavasarinių žemės dirbimo darbų. Užvakar ūkininkas Saulius Dambrauskas pasodino vieną hektarą bulvių.

„Dar niekada taip anksti nesodinau, tad mano ūkiui tai savotiškas rekordas“, –„Agroetai“ sakė patyręs bulvių augintojas.

S. Dambrauskas teigė, jog dabar kasdien sodins po panašų plotą, kol pasieks 7 ha ribą, o tada darys 10 dienų pauzę.

„Šios bulvės bus uždengtos dviem sluoksniais agroplėvelės ir, tikiuosi, tai joms padės išgyventi“, – kalbėjo ūkininkas, prognozuodamas, kad pirmuoju derliumi ūkis džiaugsis apie birželio 5-ąją.

Kitas Kėdainių rajono bulvių augintojas – Rimantas Žebarauskas pirmuosius šakniavaisius pasodino viena diena anksčiau, tačiau jo ūkiui tai nebuvo ankstyvumo rekordas.

„Praėjusiais metais pirmąsias bulves sodinau vasario 26-ąją, bet ši taktika nelabai pasiteisino“, – telefonu „Agroetai“ dėstė ūkininkas. Jis teigė manąs, kad šiemet bus geriau, nes nėra dirvos iššalo, todėl kovo 3-ąją pasodinti 5 ha turėtų ūkiui sukurti kažkokią pridėtinę vertę.

Paklaustas apie planuojamą pirmąjį derlių, R. Žebarauskas sakė, kad viskas priklausys nuo oro sąlygų, bet kartu išreiškė viltį, kad pirmųjų lietuviškų bulvių jau bus galima paragauti pirmąją vasaros dieną.

Facebook komentarai