Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Anglijos karalienės Elžbietos II vardu pavadinta tribūna tik Lazdijuose ir … Australijoje

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
Vienos populiariausių ir žinomiausių žmonių planetoje - Anglijos karalienės Elžbietos II vardu pavadinta Dzūkijos hipodromo tribūna.
Vienos populiariausių ir žinomiausių žmonių planetoje - Anglijos karalienės Elžbietos II vardu pavadinta Dzūkijos hipodromo tribūna.
Printer Friendly, PDF & Email

Kaip Lazdijai gali būti susiję su  Anglijos karaliene Elžbieta II? Ogi labai paprastai. Vienos populiariausių ir žinomiausių žmonių planetoje - Anglijos karalienės Elžbietos II vardu pavadinta Dzūkijos hipodromo tribūna. Tai vienintelė tribūna Europoje, gavusi teisę vadintis Anglijos karalienės vardu. Tokia tribūna yra tik Lazdijuose ir … Australijoje.

Hipodromo tribūnos pavadinimo idėja kilo prieš porą metų čia pradėjusiam dirbti kauniečiui žirgų treneriui Linui Balčiūnui. Linas lankydamasis daugybėje hipodromų Europoje, vis pagalvodavo, kad kada nors savo žinias bei patirtį panaudos Lietuvoje: atsitiktinai atsidūrė Lazdijuose, dabar tai jo darbo vieta, darbas, kuriam atiduoda visą širdį. Prieš tai Linas net penkerius metus dirbo Karališkajame lenktyninių grynakraujų žirgų veisimo ūkyje: treniravo Anglijos karališkosios šeimos žirgus, dirbo ten, kur pakliūna retas. Neslepia, kad jam tekę bendrauti su karališkosios šeimos nariais ir net pačia karaliene.

Metų prireikė, kol buvo suteikta teisė naudoti karalienės vardą Dzūkijos hipodrome, o ir paprasta nebuvo, mat reikėjo gauti pačios karalienės Elžbietos II ir administracijos sutikimą. Todėl buvo kreiptasi į Anglijos karalienės sekretoriatą su prašymu leisti  pusės tūkstančio vietų hipodromo tribūną pavadinti karalienės vardu. Gautas atsakymas nudžiugino - buvo leista atnaujintoms hipodromo tribūnoms duoti su žirgininkyste glaudžiai susijusios monarchės vardą.

Šiandien Linas džiaugiasi tuo: atrodęs nerealus dalykas, tapo realiu. Pakalbintas šeštadienį surengtoje „Ledi dienoje“ hipodrome sakė, jog sulaukė didžiulio susidomėjimo iš Europos hipodromų, dėmesio iš užsienio žiniasklaidos bei begalės sveikinimų ir net nuostabos, kaip tai sugebėjo pasiekti tokio nedidelio miesto kaip Lazdijai hipodromas? O ir apie Lazdijų hipodromą, dar kitaip Dzūkijos hipodromu vadinamą, sužinojo ir Bekingemo rūmai: visa hipodromo veikla buvo išdėstyta specialiame kataloge, kuris buvo nusiųstas. Jame vykstančių renginių, varžybų, lankytojų nuotraukos.

Lazdijuose beveik keturiolikos hektarų teritorijoje yra pagrindinis jojimo takas, ištįsęs daugiau kaip kilometrą, o arklidėse gali būti laikoma iki 30 žirgų: čia treniruojami ir  žemaitukai, ir grynakraujai, ir poniai.

Vyksta įvairios varžybos, treniruojasi vaikai. „Ieškome įvairiausių būdų, kaip pritraukti daugiau lankytojų. Norisi, kad Karalienės tribūnoje norėtų pasėdėti kuo daugiau žmonių”, - sakė Linas šeštadienio renginyje „Ledi diena”. Ne paslaptis, kad prieš pradedant dirbti Linui, hipodromas buvo gerokai apleistas: merdėjo. Dabar viena didžiausių siekiamybių – pritraukti žirginio sporto grynakraujų žirgų entuziastus.

Tikimasi, kad hipodromas taps žmonių mėgstama vieta.

Štai šeštadienį surengtoje „Ledi dienoje” buvo išskirtinė galimybė pamatyti lenktyniaujančius žirgus Dzūkijos hipodrome: Anglijos grynakraujus, žemaitukus, poni žirgelius, ristūnų veislės žirgus. O merginos, moterys, mergaitės buvo pakviestos  pasipuošti skrybėlaitėmis ir sudalyvauti  „Gražiausios skrybėlaitės” rinkimuose. Norinčiųjų dailiosios lyties atstovių pasijusti tikromis damomis, o ir pasinerti į karališką sportą Karalienės Elžbietos II tribūnoje netrūko. Didžiausia sėkmė lydėjo šešiametę Anelę. Ji tapo publikos numylėtine, jos skrybėlaitę įvertino ir komisija. Statulėlėmis bei gėlėmis Anelė pasidalijo su sese dvyne Agota, kurią aplankė „ožiukas“ ir,  kaip tėtis sakė, „užsiožiavo ir nėjo“ dalyvauti konkurse.

„Gražiausios skrybėlaitės“ konkurse sudalyvavo ir kalytė Zara, kurią šeimininkai taip pat papuošė skrybėlaite. Tiesa, ji dalyvavo keturkojų kategorijoje.

Facebook komentarai

bas

a