Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Andrius Palionis: „Aiškumo reikia jau šiandien, nes laiko laukti mes neturime“

Autorius: Agroeta
Andrius Palionis
Andrius Palionis
Printer Friendly, PDF & Email

Šiandien žemės ūkio ministras Andrius Palionis su ES žemės ūkio komisaru Janušu Vojciechovskiu telefonu aptarė galimybes dėl skubių rinkos organizavimo priemonių panaudojimo Lietuvai labai aktualiuose pieno ir paukštienos sektoriuose.

Pokalbio metu ministras atkreipė dėmesį į komisarui jau išsiųstą oficialų raštą su prašymu taikyti privatų sandėliavimą Lietuvai šiuo metu svarbiausiems produktams: sviestui, lieso pieno milteliams, sūriams bei paukštienai.

Pasak ministro, sąlyginai nedaug lėšų iš ES biudžeto reikalaujantis privatus sandėliavimas galėtų būti taikomas tol, kol įmonės išspręs savo logistikos problemas dėl karantino užsidarius maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas teikiančiam sektoriui bei prisitaikys prie naujų eksporto rinkų. Ministras pokalbyje pakartojo, kad tokia priemonė galėtų padėti įmonėms išlaikyti gamybos apimtis ir sėkmingiau atlaikyti ekonominius išbandymus.

„Jeigu tik reikės, esame pasiruošę suteikti visą papildomą informaciją Europos Komisijai, kad padėtų spręsti situaciją Lietuvoje. Bet mums aiškumo reikia jau šiandien, nes laiko laukti mes neturime“, - efektyvių sprendimų, kaip padėti sudėtingoje situacijoje esančioms maisto perdirbimo įmonėms, svarbą akcentavo ministras.

Rinką atidžiai stebintis komisaras J. Vojciechovskis teigė sulaukiantis daug signalų iš šalių narių dėl įvairių priemonių taikymo būtinumo. ,,Didžiausia problema yra ribotos ES biudžeto galimybės. Šiuo metu pagrindinis prioritetas – medicina, gyvybė, sveikata”, - kalbėjo EK atstovas.

Komisaras sutiko su ministro nuomone, kad privatus saugojimas yra pigiau kainuojanti priemonė nei intervenciniai pirkimai, ir šį argumentą pažadėjo perduoti savo kolegoms, su kuriais iki kitos savaitės trečiadienio išnagrinės įvairias pagalbos Lietuvai ir kitoms šalims narėms galimybes.

Facebook komentarai