Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Alytaus meras paskelbė vandens tyrimų rezultatus: kai kurios cheminės medžiagos normą viršijo kelis šimtus kartų

Autorius: ELTA
Gesinant padangų gaisrą Alytuje susidarė daug pavojingų teršalų.
Gesinant padangų gaisrą Alytuje susidarė daug pavojingų teršalų.
Printer Friendly, PDF & Email

Gauti vandens iš degusio Alytuje „Ekologistikos“ pastato tyrimų rezultatai parodė, kad kai kurios cheminės medžiagos normą viršijo kelis šimtus kartų, teigia Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

„Jei leisime į gamtą, antracenas normas viršija 645 kartus, naftalenas – 74, benzo(b)fluorantenas – 336, benzo(a)pirenas – 93,4, o fluorantenas – 134 kartus. Ir daug kitų keiksmažodžių, kuriuos supras chemikai. Aš sakau, palaukit, man tai nieko nesako, tik skamba baisiai. Pasirodo, baisiau nei baisu. Šitie cheminiai junginiai sukelia vėžinius susirgimus“, – feisbuke rašė N. Cesiulis.

Alytaus mero teigimu, nuolat buvo gaunamos rekomendacijos iš Aplinkos ministerijos leisti užterštą vandenį į Nemuno upę.

„Tik priminsiu, kad nuolat gavome rekomendacijas iš Aplinkos ministerijos ir joms pavaldžių įstaigų, kad tą juodą vandenį per valymo įrenginius reikia leisti į Nemuną. Dar penktadienį gavome raštą su pasiūlymu leisti nuo 50 iki 100 kubų per dieną. Jeigu ten yra 50 tūkst. kubų užteršto vandens, tai reiškia, kad jį leistume 1000 dienų, t. y. 3 metus. Genialus planas, gamtos mylėtojai“, – rašė jis.

Pasak N. Cesiulio, į pagalbą suskubo ne tik Vilniaus universitetas, bet ir įmonės, kurioje kilo gaisras, savininkas Juozas Cicėnas.

„Neseniai su manimi susisiekė Vilniaus universiteto Chemijos fakultetas. Jie nemokamai ateina mums padėti – žada rasti būdą, kaip tą vandenį išvalyti. Jei sugalvos, jų foto – ant sienos vienareikšmiškai garbingiausioje vietoje“, – rašė Alytaus meras.

„Kur buvęs, kur nebuvęs šiandien pasirodė ir „Ekologistikos“ savininkas J. Cicėnas. Jis pareiškė, kad viską susitvarkys. 27 paros po gaisro – atsikėlė žmogus ir atsiuntė raštą – susitvarkys PATS“, – pridūrė jis.

Alytaus miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija pirmadienį nusprendė, kad degusio pastato rūsiuose susikaupęs užterštas vanduo bus išpumpuotas.

Komisijos sprendimu, užterštas vanduo, kuris iki šiol pamažu gėrėsi į gruntą, laikinai bus laikomas viename iš Alytaus šilumos tinklų rezervuarų, pranešė savivaldybė.

Ekstremalių situacijų komisija taip pat nutarė dar kartą kreiptis į Aplinkos ministeriją, kad ši komisijai pateiktų rekomendacijas dėl viso gaisro metu susikaupusio vandens (apie 41 tūkst. kubinių metrų) tvarkymo.

ELTA primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didelis gaisras, kurį pavyko užgesinti po 10 dienų.

Facebook komentarai