Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Aktuali informacija: kaip vyks pasėlių deklaravimas ir bus priimamos paraiškos KPP projektams

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Daugybė ūkininkų šiuo metu teiraujasi, kaip paskelbus karantiną šiemet vyks pasėlių deklaravimas, kaip bus priimamos paraiškos Kaimo plėtros programos priemonėms ir kitkam. Žemės ūkio ministerija kol kas lakoniškai atsako į šiuos klausimus.

Kaip karantino paskelbimas palies paraiškų priėmimą, patikras bei pasėlių deklaravimą?

Institucijų atliekamos patikros bus nukeltos bent dviem savaitėms. Galimai bus pakoreguotas ir pasėlių deklaravimo laikas, apie tai žemdirbių visuomenė ir savivaldos atstovai bus informuoti artimiausiu metu. Primename pareiškėjams, kad yra sudaryta galimybė pasėlius deklaruoti iš namų. Dėl papildomos informacijos apie deklaravimą kreiptis el. paštu: [email protected] arba telefonu: (8 5) 239 1170.

Ar paraiškų pagal KPP priemones priėmimo grafikai bus keičiami?

Šiuo metu vykdomų paraiškų priėmimo terminas bus pratęstas vienu mėnesiu.

Kaip karantino metu vyks prekyba sėklomis, augalų apsaugos priemonėmis bei technikos detalėmis?

Vadovaujantis Vyriausybės nutarimu,  draudžiama parduotuvių, prekybos ir (arba) pramogų centrų, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimą, veikla, taip pat turgaviečių, išskyrus maisto, veikla. Šis draudimas netaikomas internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose, laikantis higienos reikalavimų. Taigi  sėklas, augalų apsaugos priemones,  technikos detales ir kitas prekes galima įsigyti internetu ar įsigijus ir susitarus su pardavėju atsiimti  atsiėmimo punktuose, laikantis higienos reikalavimų.

Ar yra trukdžių gauti fitosanitarinius sertifikatus išvežamai augalinei produkcijai?

Prašymus gauti fitosanitarinius sertifikatus į trečiąsias šalis išvežamai augalinei produkcijai karantino laikotarpiu priima Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos nuotoliniu būdu – per Fitosanitarinio registro informacinę sistemą (FRIS) arba Augalininkystės tarnybos padalinio, kurio aptarnaujamoje teritorijoje yra išvežamas krovinys, elektroninio pašto adresu. Padalinių, atliekančių fitosanitarinį sertifikavimą, elektroninio pašto adresai skelbiami interneto svetainėje.

Ar bus fiksuojamos supirkimo kainos?

Karantino metu mažmenines kainas Vyriausybė reguliuoti gali, todėl, jei bus pastebėta nesąžiningos prekybos atvejų, Vyriausybė neatmeta galimybės fiksuoti bazinių produktų pardavimo kainų.

Ar karantino metu vartotojai nepritrūks maisto produktų?

Ministerijos turimais duomenimis, maisto produktų vartotojams nepritrūks. Svarbiausių produktų, kaip grūdų, pieno ar mėsos ne tik tenkiname vietinės rinkos poreikius, tačiau juos net ir viršijame.

Kaip Žemės ūkio ministerija ir jai pavaldžios institucijos aptarnauja gyventojus?

Ministerija ir jai pavaldžios įstaigos ik kovo 30 d. darbą organizuoja nuotoliniu būdu. Žemės ūkio ministerijos informacijos telefonai: (8 5) 239 1281; (8 5) 239 1391, el. paštas: [email protected]lt. Į ministerijos specialistus prašome kreiptis jų tarnybiniais telefonais ar elektroniniu paštu.

Facebook komentarai

bas

a