Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Akcizų karas skatina tautų draugystę

Autorius: Agroeta
Akcizų karas skatina tautų draugystę

Estijai paskelbus apie akcizo alkoholiui mažinimą, o Latvijai į tai panašia dvasia atsiliepus, gali sustiprėti draugystė tarp Latvijos ir… Lietuvos tautų. Neseniai dvi kaimyninės šių šalių savivaldybės sumanė atgaivinti kažkada tarp jų kursavusių tarptautinių autobusų eismą.

Klausimą organizuoti reguliaraus keleivinio transporto susisiekimą tarp Skuodo ir Priekulės (Latvija) svarstė šių savivaldybių vadovai, svarstyme dalyvavo ir Skuodo autobusų stoties direktorius Rimantas Pabrėža. Šis tarptautinis maršrutas būtų labai trumpas – į vieną pusę kiek daugiau nei 20 km. Vis dėlto jis gali būti svarbus kai kuriems vietos gyventojams, panorusiems pigiau įsigyti tam tikrų prekių kaimyninėje šalyje, tačiau neturintiems galimybės ten nukakti savo transportu. Tuo maršrutu būtų važiuojama du kartus per savaitę (trečiadieniais ir šeštadieniais), savivaldybės galimai prisidėtų prie to maršruto subsidijavimo.

„Agroetos“ kalbintas Skuodo autobusų stoties direktorius R. Pabrėža sakė, kad atidaryti tarptautinį maršrutą nėra taip paprasta, kaip kad mano valdžios atstovai.

„Tais atvejais, kai reguliaraus susisiekimo autobusas kerta kitos valstybės sieną, pradeda galioti tam tikri tarptautiniai reikalavimai. Niekas nedraudžia bet kuriam privačiam vežėjui, jeigu jis mano, kad maršrutas jam naudingas, tokį atidaryti, gavus atitinkamą savo šalies leidimą. Manau, jei tai būtų ekonomiškai naudinga, toks maršrutas jau būtų. Tačiau šiuo atveju nebegalioja tam tikros įvairių kategorijų  vežėjams savose šalyse suteiktos nuolaidos, išlaidų dengimo principai ir panašiai. Reguliaraus tarptautinio susisiekimo atveju galioja tik laisvos konkurencijos principas“, – sakė R. Pabrėža.

Tad nors Skuodo r. savivaldybės meras Petras Pušinskas bei Priekulės merė Vija Jablonska ir sutarė to klausimo nepamiršti, nėra jokių garantijų, kad toks maršrutas ir bus atidarytas.

Mikas JUOZAPAITIS

Google maps nuotr.

Facebook komentarai

T Hegvita agro