Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Airijos centrinis bankas: kietasis „Brexitas“ šaliai kainuos 73 tūkst. darbo vietų

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Jei įvyks kietasis „Brexitas“, per ateinančius dvejus metus Airijoje bus atleista daugiau nei 70 tūkst. darbuotojų, penktadienį įspėjo Airijos centrinis bankas.

Savo ketvirčio statistikos biuletenyje centrinis bankas pateikė Airijos ekonomikos padėties prognozes, parengtas pagal du „Brexito“ scenarijus.

„Jei „Brexitas“ bus netvarkingas, smūgius pajus valiutos keitimo normos, prekyba, vartojimas ir investicijos – visa tai prives prie bendrųjų ekonominių sąlygų suprastėjimo“, – teigė bankas.

Jei Didžioji Britanija ir ES sudarys sandorį, prognozuojama, kad Airijos BVP sieks 5 proc. 2019-aisiais, 4,3 proc. – 2020-aisiais, o 2021-aisiais – 3,9 proc. Jei sandoris nebus sudarytas, BVP kris iki 4,7 proc. 2019-aisiais, 0,8 proc. – 2020-aisiais ir 1,9 proc. – 2021-aisiais.

Banko prognozėje priduriama, kad jei įvyks kietasis „Brexitas“, iki 2021-ųjų pabaigos šalyje darbus praras 73 tūkst. žmonių.

Šis statistikos biuletenis išleistas po to, kai buvo sulaukta bendro pranešimo iš JK ministro pirmininko Boriso Johnsono ir Airijos ministro pirmininko Leo Varadkaro, kuriame buvo sakoma, kad „susitarimas greičiausiai bus pasiektas“.

Ketvirtadienį L. Varadkaras žurnalistams sakė, kad Airija ir Didžioji Britanija nori pasiekti bendrą susitarimą, dėl kurio susiderėti įmanoma iki spalio 31 dienos.

Facebook komentarai