Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Airijos avininkai tikisi, kad ES išaugs jų užaugintos mėsos paklausa

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Pastebima, kad Airijoje užauginto avienos paklausa rinkose pastaruoju metu susilpnėjo. „Pasiūla ir paklausa diktuoja kainą ir sunku žinoti, kokios kainos bus ateinančiais mėnesiais. Aviena, aplyginus su jautiena, brangus baltymas“, – svarsto vietos avių augintojai.

Pagrindinės rinkos kur patenka net 75 % eksportuojamos airiškos ėrienos – Europos Sąjunga, o 15–20 %  į Jungtinę Karalystę.

„Taigi akivaizdu, kad pagrindinis mūsų dėmesys skiriamas ES rinkai. Mes siekiame daugiau reklamuotis tokiose šalyse kaip Prancūzija, Vokietija, Belgija ir Šveicarija“, – sakė avių augintojas McMenamin.

Kalbėdamas apie priežastis, kodėl šiose pagrindinėse rinkose sumažėjo airiškos ėrienos paklausa, McMenamin sakė, kad yra keletas veiksnių, bet pagrindinė – aukšta kaina.

Avių augintojai pastebi, kad maisto produktų infliacija siekia 10 – 12 proc., o pavyzdžiui Rytų Europoje, kur avienos rinka tik formuojasi – net 14 proc.

„Sunku priversti žmones šiuo metu pirkti ėrieną. Tačiau nėra ir taip blogai, esame tokioje padėtyje, kai trūkinėja pasaulinės avienos tiekimo grandinės ir jos iš esmės neatsigaus“, – pridūrė jis.

„Naujojoje Zelandijoje avių bandos dar keliais procentais sumažėjo, o produktai iš čia nukreipiami į Kiniją, kur importo paklausa per pastaruosius du mėnesius išaugo.

Mes taip pat matome, kad aviena nukreipiama į Vidurinius Rytus, Šiaurės Afriką ir JAV, o tai reiškia, kad į ES rinką patenka mažiau produktų, konkuruojančių su Airijos avių augintojų“, – teigė McMenamin.

Facebook komentarai

bas

a