Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Agurkų gausiam derliui labiausiai reikia saulės, dabar pats pasiūlos pikas

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Anykščiai, birželio 29 d.) Agurkų be vargo galima nusipirkti tiek prekybos centruose, tiek turguose. Dar neseniai sostinėje jie kainavo apie eurą už kilogramą, tačiau pastaruoju metu agurkai ėmė pigti. Agroverslo portalas "Agroeta" pabrėžia, kad šiuo metu – pats agurkų pasiūlos pikas. Rinkoje gausu tiek vietinių augintojų, tiek ir importuotos produkcijos. Konkurencija didelė.

„Agroeta“ pasiteiravo, kaip sekasi agurkų augintojams. Vienas stambiausių šiltadaržio ūkio Anykščių krašte savininkų, ŽŪK Agrolit narys Audrius Juška sakė, kad šie metai iš kitų neišsiskiria ir tarsi pajuokaudamas tarstelėjo, kad tik pastarosios dvi dienos agurkams augti buvo idealios.

Tačiau pirkėjams gali atrodyti, kad vieną populiariausių ir mėgstamiausių daržovių užauginti yra paprasta. Iš tikrųjų agurkai – įnoringos daržovės. Pasak A.Juškos, agurkai geriausiai auga ir dera, kai vidutinė temperatūra būna 24 laipsniai šilumos. Tokia ji pasitaiko labai retai kada. A.Juška sakė, kad dar birželio pradžioje naktimis reikėjo įjungti šildymą. Netinka agurkams ir debesuotos dienos, jiems, kad tarptų, reikia daug saulės. „Stenkis į valias – tręšk, laistyk, vėdink – nebus saulės, sustos augimas“, – "Agroetai" pasakojo jau 15 metų agurkus po danga auginantis ūkininkas.

A.Juška kartu su kitais kooperatyvo nariais produkciją parduoda prekybos centruose. Jis pasidžiaugė, kad stambūs prekybininkai noriai su jais dirba, nors pigesnės produkcijos galėtų atsivežti pakankamai, kad ir iš kaimyninės Lenkijos. Lietuviškus agurkus, nors šie kartais būna ir brangesni už importuotus, mieliau perka ir mūsų pirkėjai. Paklaustas apie pajamas A.Juška sakė, kad apie uždarbį galės kalbėti tik metų gale, o šiuo metu didžiuosiuose šalies prekybos centruose jo šeimos užaugintų agurkų galima nusipirkti po 0,79 euro centų už kilogramą. Sostinės turguose populiariausia vasaros daržovė kainuoja 0,69-0,70 euro centų už kilogramą.

Meilė Taraškevičienė

Facebook komentarai