Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Afrikinio kiaulių maro protrūkis Kaišiadorių rajono ūkyje

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Kaišiadorys, liepos 7 d.) Kaišiadorių rajono Kruonio seniūnijoje esančiame ūkyje, kuriame auginta 11 kiaulių, nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis.

Ūkyje nugaišus vienai kiaulei, ji buvo pristatyta ištirti laboratorijoje. Patvirtinus AKM diagnozę Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, visos kiaulės išskerstos. Aplink ligos židinį 3 km ir 10 km spinduliu nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos. Kaišiadorių VMVT specialistai pradėjo kiaulių laikymo vietų, patenkančių į zonas, patikrinimus - atlieka klinikinius gyvūnų tyrimus.

„Tai jau trečias atvejis šiais metais, kai AKM įsisuka į kiaulių ūkį. Gyvulių augintojai turi būti ypač budrūs, laikytis būtinų biologinio saugumo priemonių. Svarbiausios jų - dezinfekavimo barjerai prie įėjimų į gyvulių laikymo vietas. Kiaules draudžiama laikyti lauke, kad būtų galima išvengti kontaktų su laukiniais gyvūnais fauna ar kraujasiurbiais vabzdžiais, kurie mokslininkų nuomone, taip pat gali platinti AKM virusą. Labai svarbu šerti kiaules tik termiškai apdorotais pašarais bei naikinti graužikus", - komentavo VMVT direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

VMVT inf.

kiaule

 
Facebook komentarai

bas

a