Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

AB "Kiaulių veislininkystė" ir kitų specialistų patirtis prisidės prie Sakartvelo eksporto didėjimo

Autorius: Partnerių turinys
Lietuvos ekspertai pristatė Sakartvelo įmonėms reikalavimus, susijusius su maisto produktų, kuriuos ketinama eksportuoti, kokybės standartais.
Lietuvos ekspertai pristatė Sakartvelo įmonėms reikalavimus, susijusius su maisto produktų, kuriuos ketinama eksportuoti, kokybės standartais.
Printer Friendly, PDF & Email

Sakartvelas ir Lietuva  įgyvendina bendrą projektą pagal Lietuvos Respublikos ambasados Sakartvele vystomojo bendradarbiavimo projektų kvietimą tematikai Regionų vystymas ir tvari plėtra. Šio projekto partneriai AB „Kiaulių veislininkystė“ pasitelkė Europos Sąjungos profesinio darbo patirties turinčius ekspertus maisto saugos sanitarinių bei fitosanitarinių priemonių ir pasienio kontrolės srityse. Projekto metu specialistai konsultavo smulkias ir vidutines Sakartvelo įmones, ūkininkus, asociacijų atstovus, žemės ūkio politikos formavimo sektoriaus atstovus dėl maisto produktams taikomų reikalavimų gamybos, eksporto ir importo srityje iš trečiųjų šalių.

„Aktyviai dalijomės gamybine ir praktine patirtimi, vyko diskusijos ir mokymai. Mūsų siekis – pristatyti Sakartvelo įmonėms reikalavimus, susijusius su maisto produktų, kuriuos ketinama eksportuoti, kokybės standartais. Europos Sąjungos šalys narės ypač daug dėmesio skiria maisto kokybei, tad valstybės, norinčios plėtoti prekybos ryšius, turi rūpintis kiekviena proceso dalimi“, – kalbėjo projekto koordinatorius, AB „Kiaulių veislininkystė“ direktorius Vilius Rekštys.

Vienas svarbiausių projekto tikslų – Sakartvelo regionų ekonominis augimas gerinant gyvulininkystės sektoriaus gaminamos produkcijos kokybę pagal ES ir tarptautinius reikalavimus bei sudarant galimybes eksportuoti į Bendriją.

Lietuvos ir Latvijos ekspertai pristatė bendruosius maisto saugos reikalavimus ir reguliavimo sistemą, informavo apie importo ir eksporto procedūras bei reikalavimus gamintojams, skirdami dėmesio skirtingoms gyvūnų identifikavimo ir registravimo, gamybos, sertifikacijos, perdirbimo reikalavimams. Dar viena aktuali tema – tai veiksmingų skerdimo ir perdirbimo paslaugų kontrolės ir priežiūros sistemų kūrimas.

Sakartvele klesti ir smulkusis, ir stambusis verslas. Pagrindinės Sakartvelo pramonės šakos: maisto produktai ir gėrimai, inžinerija, metalurgija, chemijos pramonė. Daugiau kaip pusė verslo įmonių čia priklauso prekybos sektoriui.

Perspektyvios žemės ūkio šakos Sakartvele, tokios kaip gyvulininkystė ir bitininkystė, yra plačiai paplitusios tarp ūkininkų, tačiau jiems reikalinga visokeriopa pagalba, parama mokant plėtoti ūkius, siekiant imtis pažangaus ūkininkavimo.

„Gaunami ūkių gyvulininkystės rezultatai rodo, kad Lietuva veislininkystės srityje yra stipriai pažengusi, tad galime savo įgyta patirtimi dalytis su kolegomis iš kitų šalių. 2014 m. Europos Sąjunga ir Sakartvelas pasirašė asociacijos susitarimą, kuriuo nustatomos lengvatinės išsamios bei visapusiškos laisvos prekybos erdvės (DCFTA). Šios erdvės atvėrė naujas prekybos, augimo bei konkurencingumo galimybes tarp ES ir Sakartvelo. Sakartvelas pagal prekybos apyvartą yra viena pagrindinių Lietuvos partnerių Kaukaze", – "Agroetai" sakė AB "Kiaulių veislininkystės" direktorius Vilius Rekštys.

Facebook komentarai