Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

3 natūralūs būdai, kaip atsikratyti sraigių savo sode

Autorius: Žinoti.lt
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kiekvieno sodininko pasididžiavimas – išpuoselėti gėlynai ir savarankiškai užaugintos daržovės. Tam reikia nuolat prižiūrėti augančius augalus, kuriuos dažnai užpuola kenkėjai. Kai ant jaunų lapų pastebite įvairias skylutes, o augalai yra nusėti gleivėmis, tai yra ženklas, kad kenkėjai įsiveržė į jūsų sodą. Kaipgi atsikratyti sraigių?

Sraigės maitinasi naktį, o jų skanėstai yra dekoratyviniai augalai, daržovės ir salotos, kopūstų ar braškių lapai. Sraigės prisiglaudžia pavėsyje, aukštoje žolėje. Jos mėgsta drėgmę, tamsias vietas. Tačiau nenusiminkite, yra būdų, kaip atsikratyti šių būtybių. Žinoma, viskas žmogiška ir nė viena sraigė nenukentės.

1. Pirmiausia sutvarkykite sodą

Reguliariai pjaukite žolę ir pašalinkite piktžoles. Nelaikykite sode lentų, statybinių medžiagų, akmenų ar šakų. Tai puiki slėptuvė sraigėms, kur jos gali praleisti karštas dienas.

Laistykite augalus ryte. Būkite atsargūs, kad tolygiai nenupurkštumėte viso ploto. Vandenį pilkite tiesiai po daigais. Dirvožemį tarp vagų laikykite sausą. Čia taip pat galite supilti pjuvenų, smėlio su pelenais, pušų spyglių ar kavos tirščių. Jei padarysite sraigėms daug kliūčių aplink daržą, jos nevalgys jūsų augalų.

2. Naudokite šaldytuvo turinį

Kiaušinių lukštai ne tik išgąsdins sraiges, bet ir pamaitins dirvą (juose yra daug kalcio). Nuosekliai juos rinkite, o kai kolekcija bus gana didelė, viską sumalkite virtuviniame kombaine arba susmulkinkite kitu būdu.

Tada apibarstykite gautais milteliais sodo augalus. Nepamirškite reguliariai kartoti šios procedūros. Sraigės nemėgsta aštrių briaunų ir grubios tekstūros daiktų. Norėdamos gauti maisto, jos susidurs su kiaušinių lukštais ir tiesiog apsisuks. Žinoma, lukštai turėtų padengti tam tikrą dirvožemio paviršių, kad sraigės nebenorėtų eiti į jūsų daržą.

3. Natūralios atgrasymo priemonės

Sraigės netoleruoja kai kurių žolelių ir augalų kvapo bei skonio. Todėl tarp savo žalumynų pasodinkite svogūnų, česnakų, čiobrelių, mairūnų ir šalavijų. Taip pat sode galite pasodinti nasturtes, šeivamedį, čiobrelį, kraujažolę. Sraigės vengs jūsų sodo.

Ekologiški spąstai taip pat yra geras būdas atsikratyti sraigių. Ant kopūstų lapų išdėliokite supjaustytus burokėlius, bulves, obuolius ar morkas. Kai ateis sraigės, kurias suviliojo maistas, surinkite jas ir perkelkite į kitą vietą.

Sraigių apsigyvendinimas jūsų sode nereiškia, kad turėsite baigti sodininko karjerą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai išbandyti šiuos metodus. Sėkmės!

zinoti.lt

Facebook komentarai