ŽŪR pirmininko postą panoro užimti keturi kandidatai, stipriai išsiskiria V. Neverdauskas

(Kaunas, vasario 13 d.) Keturi kandidatai užsiregistravo Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininko rinkimuose, kurie vyks vasario 27 dieną vyksiančio ŽŪR suvažiavimo metu. Kandidatus į pirmininko postą iškėlė ŽŪR priklausančios organizacijos. Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija teikia Roberto Amšiejaus, Lietuvos grūdų augintojų asociacija Igno Jankausko, Respublikinė lenktyninių žirgų lyga Vytenio Neverdausko, o Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga Arūno Svitojaus kandidatūras.

Visi pretendentai pateikė ne tik savo gyvenimo aprašymus, bet ir veiklos strategijas.

Užsiregistravusių asmenų išsiskiria laikraščio „Ūkininko patarėjas“ leidėjo ir buvusio vyr. redaktoriaus V. Neverdausko programa. Jis žada kartu su Žemės ūkio ministerija iki šių metų Seimo rudens sesijos parengti naują LR Žemės ūkio rūmų įstatymo  redakciją, o iki rugsėjo mėnesio dar ir naują ŽŪR statutą, kurio svarstymus vertėtų surengti viešais spalio – lapkričio mėnesiais.

Daug permainų V Neverdauskas įžvelgia ir ŽŪR funkcijų perėmime iš Žemės ūkio ministerijos.

„Atsižvelgiant į tai, kad valstybė Žemės ūkio rūmams delegavo žemės ūkio produktų kokybės priežiūros, ekologinio ūkininkavimo vystymo ir ūkio sertifikavimo funkcijas, perimti iš Žemės ūkio ministerijos VšĮ „Ekoagros“ steigėjo teises“, – teigia V. Neverdauskas.

Jo nuomone, Žemės ūkio rūmams būtina perimti ir Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrą, nes „valstybė delegavo Žemės ūkio rūmams funkciją kaupti ir sisteminti agroverslo informaciją“.

V. Neverdauskas tikina, jog rūmams iš Žemės ūkio ministerijos vertėtų perimti ir programos „Leader“ bei žemdirbių mokymo metodikos centrą.

Tinkamą informaciją žemdirbiams esą galėtų teikti ir visiškai atnaujinta ŽŪR interneto svetainė. Bet ją reikėtų atnaujinti ne iš vidinių rezervų, o iš projektinių lėšų.

„Čia ūkiška visuomenė, ir ne tik ji, turėtų  gauti visą informaciją apie Rūmų veiklą, projektus, o taip pat  profesionaliai paruoštas žinias apie agropolitiką, agroekonomiką, verslo naujienas, technologijas, įvykius“, – programoje aiškina V. Neverdauskas.

Jis neabejoja, kad tik stiprūs Žemės ūkio rūmai gali padėti Lietuvai išsiderėti ir tiesioginių išmokų suvienodinimo, derantis dėl Bendrosios žemės ūkio politikos po 2020 metų.

„Į naują nederlingų žemių žemėlapį įtraukti visas žemes, kuriose esama gamtinių ir kitokių specifinių kliūčių ir jei juose tęsiamas ūkininkavimas ir vykdoma žemės ūkio produkcijos gamyba, kad būtų išsaugota ir pagerinta aplinkos būklė, išlaikytas kaimo kraštovaizdis ir kurių našumo balas yra iki 90 proc. Lietuvos vidurkio, kas atitiktų 36 žemės našumo balus“, – kitus planus dėsto V. Neverdauskas.

Agroeta

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Šarūnas   2018/02/13 at 19:24

   Rimčiausias kandidatas Neverdauskas,jis tikrai prikeltu rūmus iš letargo ir intrigu.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.