Žemės ūkio politikos grimasos: per pusmetį Lietuvoje sunyko beveik 1700 ūkių

(Vilnius, spalio 9 d.) Kaip rodo Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC)  duomenys, ūkininkų ūkių skaičius Lietuvoje sparčiai mažėja. Iš viešai prieinamos informacijos matyti, kad nuo šių metų kovo 1 d. iki spalio 1 d. ūkių skaičius sumažėjo 1695 ūkiais.

Jei kovo 1 d. šalyje buvo įregistruota 118 182 valdos, tai po pusmečio jų yra jau tik 116 487 arba beveik 1 proc. mažiau.

Skaičiai taip pat rodo, kad labiausiai sumažėjo ne pačių smulkiausių ūkių (valdančių iki 5 ha), o tų ūkių, kurie valdo nuo 5 iki 20 hektarų žemės naudmenų.

Per pusmetį jų sumažėjo net 23 proc. – nuo 40 009 iki 31 051 ūkių.

Agroeta

Žemės ūkio politikos grimasos: per pusmetį Lietuvoje sunyko beveik 1700 ūkių

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Paulius   2018/10/09 at 11:31

   Norėčiau pridurti, kad taip sukrito, kad iš esmės antri metai labai nenusisekė su orais. Ar buvo būtina didinti akcizą žymėtam kurui? Skirtumas perkant žalią kurą tarp pernai ir šiemet, nuo 100l. -20 eurų, aišku įtakoja ir bendras kuro kilimas, bet akcizo pakėlimas pasijautė. Rugpjūčio mėnesį Svriplys nusprendė sumažinti ražienų išmokas, nors jos reikalauja įsipareigojimo 5m, ar sąžininga keisti žaidimo taisykles įpusėjus žaidimui? Iš esmės, pajamos iš tokio tipo ūkių nedidėja, o išlieka tokios pat arba mažėja, o su kiekvienais metais atsiranda vis papildomų kaštų, plius brangsta detalės, technika, darbo jėga. Grūdų kaina sukilo, bet jų derlius prastas, grikių katastrofiškai smigo žemyn.
   Paramą reklamavo tik smulkiems, vidutiniams dar reikia laukti metų galo, bet neaišku ar programai bus lėšų, plius jei dalyvauji per paramą, daiktas kaip taisyklė brangsta 20%.
   Ūkininkauju antri metai, bet situacija negerėja, toks vaizdas, kad atėjo žmonės iš pieno sektoriaus arba iš stebuklų šalies nusileido ir bando nustekenti vidurinius ūkius, nes iš esmės kuo toliau tuo labiau matau, kad ūkininkai turi miglotas perspektyvas pragyventi iš ūkininkavimo nedirbdami papildomo arba reguliaraus darbo..
   Įdomi situacija ir su trąšom šiemet, kai neįmanoma gauti, gerai kad turime Lenkiją ir netoli važiuoti.
   Galbūt tik man didelio nenašumo žemėse nesiseka, bet po truputį pradedu laukti įsipareigojimų pabaigos, nes kiek teko girdėti, tai jei dar užkliūni NMA tai jie ten atgaline data visas išmokas gali susigrąžinti už kokio nors punkto nesilaikymą.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.