Žemės ūkio ministras G. Surplys tolesnių veiksmų E. Bėronto atžvilgiu imsis grįžęs iš komandiruotės

(Vilnius, gegužės 15 d.) Antradienį paaiškėjus, kad Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktoriui Erikui Bėrontui uždrausta dirbti su slapta informacija, trečiadienį Žemės ūkio ministerija „Agroetą“ informavo, jog įsakymą dėl tokio draudimo pasirašė būtent žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Į kelis „Agroeta“ klausimus, kuriuose žemės ūkio ministro buvo klausiama dėl priežasčių, kurios Valstybės saugumo departamentą (VSD) paskatino rekomenduoti draudimą E. Bėrontui užkirsti kelią darbui su žyma „Slaptai“, ŽŪM atsakė lakoniškai.

„Žemės ūkio ministras pasirašė įsakymą, pagal kurį E.Bėrontui draudžiama dirbti su slapta informacija. ŽŪM teisininkai analizuoja situaciją. Šiuo metu ministras komandiruotėje, kitus reikiamus sprendimus priims grįžęs“, – teigiama ŽŪM Ryšių su visuomene atsakyme.

„Agroeta“ primena, kad NMA vadovą E. Bėrontą nustebino žemės ūkio ministro veiksmai.

„Pirmas dalykas, kad man leidimas dirbti su slapta informacija yra išduotas dar 2014 metais ir šis leidimas galioja lygiai 10 metų, tai yra iki pat 2024-ųjų“, – teigė E. Bėrontas.

Be to, pasak NMA direktoriaus, jis nė karto nėra dirbęs su dokumentu, ant kurio būtų buvusi žyma „Slaptai“. „Teismas mane gražino į pareigas 2018 m. rugsėjo mėnesį, atstatydamas visas teises, kurios buvo iki atleidimo. Todėl ir leidimas dirbti su slapta informacija man taip pat galioja iki šiol. Tai numato ir Valstybės paslapčių įstatymas“, – „Agroetai“ antradienį aiškino E. Bėrontas.

Jis neatmeta scenarijaus, kad gali prasidėti ir teisminiai ginčai su Žemės ūkio ministerija.

Įdomu tai, kad 2018 metų „Agroeta“ apklausoje E. Bėrontas respondentų buvo išrinktas „Metų Žmogumi“, o G. Surplys – „Metų Nusivylimu“.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.