Žemės ūkio ministerijos vadovybei – dūris į paširdžius

(Vilnius, sausio 10 d.) Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys su komanda sulaukė Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) priekaištų dėl to, kad su komitetu nederina savo planų. Smūgiu į paširdžiu tapo Baltosios knygos rengimo finišo tiesioji.

Šios savaitės pradžioje ministras buvo susikvietęs Patariamąją tarybą. Jai pasidžiaugė, kad strateginis dokumentas – Žemės ūkio ir kaimo plėtros baltosios knygos projektas – jau baigiamas rengti. Atsižvelgta į pateiktas pastabas, iš esmės pasiektas sutarimas dėl vizijos, pagal kurią bus „projektuojamos“ ateinančio finansinio periodo priemonės bei lėšų srautai.

Ministras pareiškė, kad jau sausio 15 d. Baltąją knygą galima būtų pasirašyti. Parašais sutvirtinti susitarimą būsią pakviesti žemdirbių organizacijų, mokslo institucijų, Savivaldybių asociacijos, KRK atstovai.

ŽŪM vadovas džiaugėsi, kad rastas novatoriškas ir labai modernus sprendimas – socialiniai partneriai, bene 13 skirtingų institucijų atstovai, savo parašais sutvirtinę susitarimą, kartu įsipareigos būti strateginio dokumento vykdytojais.

Tačiau šiandien KRK posėdyje ministerija buvo nuleista ant žemės.

Komiteto posėdyje dalyvavusiems viceministrams Dariui Liutikui ir Ausmai Miškinienei komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas labai aiškiai pasakė: „Baltosios knygos nepasirašysiu“.

Priežastis paprasta. Pasak A.Stančiko, pasirašyti dokumento jis negali, nes neturi tam komiteto įgaliojimo. O jo negali būti, nes Baltoji knyga KRK pristatyta nebuvo!

KRK pirmininkas kitaip nei ministerijos vadovybė mato ir dokumento įgalinimą. A.Stančiko įsitikinimu, neužtenka socialinių partnerių pritarimo. Būtinas politinių partijų pritarimas.

Artimiausiomis dienomis ŽŪM vadovybei klaidos ištaisyti jau nepvyks, nes Seimas šią savaitę jau baigia darbą. Susirinks tik pavasarį.

„Agroeta“ primena, kad būtent Baltoji knyga buvo išjuokta Seimo Kaimo reikalų komitete.

Irma ĄŽUOLĖ

Dailininko Algimanto SNARSKIO piešinys

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.