Žemės ūkio bendrovių asociacijos nariai rems ministrą prie sienos

(Vilnius, gruodžio 5 d.) Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos nariai rytoj ketina paklausti žemės ūkio ministro Broniaus Markausko, kiek realu šalies žemdirbiams tikėtis paramos tiek iš valstybės, tiek iš Europos Sąjungos biudžetų dėl vasarą patirtų nuostolių.

Pirmadienį B. Markauskas viešai pareiškė, esą jau šią savaitę turėtų paaiškėti konkreti pinigų suma, kurią Europos Komisija gali skirti ūkininkams iš ES Solidarumo fondo.

„Šalies ūkininkų nuostoliai dėl nenuimto derliaus siekia 47 mln. eurų, o dėl neapsėtų laukų ir žuvusių apsėtų laukų apie 120 mln. eurų. Nuostoliai dėl negauto būsimo derliaus dar nesuskaičiuoti“, – vakar pareiškė ministras B. Markauskas po susitikimo su Seimo pirmininku.

Antradienį B. Markauskas ketina apsilankyti LŽŪBA metinėje konferencijoje Vilniuje.

Pasak LŽŪBA generalinio direktoriaus Jono Sviderskio, Seimui svarstant 2018 m. valstybės biudžetą, jame nenumatyta nė euro nuostoliams kompensuoti, kuriuos žemdirbiai patyrė per praėjusios vasaros ir rudens liūtis.

„Latvijos vyriausybė žemdirbiams rado 17 mln. eurų ir ši parama bus paskirstyta per melioracijos projektus. Bent jau tokiu būdu kaimynai pasirūpino žalos atlyginimu žemdirbiams“, – sakė J. Sviderskis.

Jo teigimu, skirdama paramą, valstybė turėtų atsižvelgti ir teisingą nuostolių kompensavimo paskirstymą. Esą dalis žemdirbių nuėmė derlių, nepaisant to, kad dirbo per naktis, stengėsi surinkti visą, kad ir prastesnės kokybės derlių.

„Bet buvo ir tokių, kurie sėdėjo prie lango ir žiūrėjo kaip krapnoja lietutis, nesiryždami nuimti derliaus. Nebūtų labai sąžininga nuostolius kompensuoti tik tiems, kurie nedarė nieko, o tie, kurie derliui nuimti išleido tris kartus daugiau pinigų, gali ir nesulaukti kompensacijų“, – pabrėžė J. Sviderskis.

Viešbutyje „Karolina“ LŽŪBA konferencija prasidės rytoj ir truks iki penktadienio.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.