Žemės ūkio bendrovės priešinasi tiesioginių išmokų mažinimui

(Vilnius, sausio 11 d.) Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija (LŽŪBA) siūlo Seimo Kaimo reikalų komitetui nepritarti Europos Parlamento pasiūlymui iš dalies pakeisti ES reglamentą, kuriuo ES šalys narės siekia iki 2020 metų pasiekti tiesioginių išmokų vidurkį, sudarysiantį 196 Eur/ha, o taip pat mažinti tiesiogines išmokas ūkiams nuo 150 000 Eur.

Šį nepritarimą bendrovės motyvuoja tuo, kad iki šiol nėra pakoreguotas Lietuvai taikomas reglamentas, kuriuo tiesioginėms išmokoms skiriama 517 mln. eurų suma, kai ją reikėtų padidinti mažiausiai iki 570 mln. eurų.

„Asociacija ragina LR Seimo Kaimo reikalų komitetą pateikti Seimo tvirtinimui nuostatas dėl asignavimų Lietuvai padidinimo 2020 m., vėliau realizuojant Lisabonos sutarties 1 ir 2 Protokolų nacionaliniams parlamentams suteiktas teises ES teisėkūros procedūrose“, – rašte aiškina LŽŪBA.

Tiesioginių išmokų mažinimui nuo 150 000 eurų asociacija taip pat nepritaria, argumentuodama, kad LŽŪBA atstovaujamose žemės ūkio bendrovėse ir įmonėse daugiau kaip 20 proc. dirbančiųjų sudaro jauni, iki 40 m. darbuotojai, todėl „išmokų mažinimas prieštarauja ES generacijų atnaujinimo kaime politikai“.

Šį raštą Seimo Kaimo reikalų komitetui pasirašė LŽŪBA generalinis direktorius Jonas Sviderskis.

Agroeta

 • 2 komentarai
  Komentuoti

  1. Turbina   2019/01/11 at 15:23

   O kodėl Seimas tam nepritaria? Gal redakcija pabandytų gauti Seimo komiteto paaiškinimą? Ar Seimui papildomi 53 mln. eurų į Lietuvą — nereikalingi?

  2. Smulkus ukis   2019/01/12 at 21:32

   O tai bendrovėms vis dar maža?
   Auga group žemės ūkio bendrovės kiekvienais metais gauna apie 9 milijonus euru es subsidijų.
   Ar tai normalu? Atsiskyrėte stambieji kartu su ūkininkų sąjunga ir vien dėl to įkūrėte savo taryba , nes Žemės ūkio rūmai palaikė smulkiuosius? Tai dabar patogu vaidinti auka ir sakyti kad valdžia skriaudžia stambiuosius..

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.