Žemės savininkai galės formuoti savo medžioklės plotus, o ūkininkai – medžioti savo sklypuose

(Vilnius, rugsėjo 12 d.) Seimas patvirtino Medžioklės įstatymo pataisas.

Žemės savininkai, turintys ne mažiau kaip 1 tūkst. ha bendro ploto žemės ar miško sklypus, kuriuose medžioklė neuždrausta, galės inicijuoti naujo medžioklės ploto kūrimą. To padaryti jie negalėtų, jeigu buvęs plotas dėl pertvarkos sumažėtų iki 1 tūkst. ha.

Leidimą dėl naujo medžioklės ploto kūrimo duos Aplinkos ministerija.

Kita pataisa numato, kad medžioklės ploto visų sklypų turėtojai galės būti priimami į būrelį. Jeigu būrelis atsisakys kažkurį savininką priimti, vis tiek turės jam leisti medžioti, o jis turės sudaryti atskirą sutartį.

Šios nuostatos galios tik tiems žemės ir miško savininkams, kurie turės daugiau negu 15 ha sklypą. Šiuo metu nepriklausantys būreliams ūkininkai savo žemėje medžioti negali.

Seimas taip pat panaikino medžiotojų sąvadą. Iki šio šiame sąvade buvo kaupiami duomenys apie medžiotojų organizacijai priklausančius medžiotojus, apie teisės medžioti suteikimą arba panaikinimą, medžiotojams suteiktas kvalifikacijas, skirtas nuobaudas, medžiotojo bilieto paėmimą.

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Zemes savininkas   2018/09/12 at 20:39

   Niekas nepasikeite-toliau viskas lieka sovietinuose bureliuose.Konstitucinio teismo sprendimu nepaisymas,grubus zemes savininku teisiu pazeidimas -tai iprasta praktika pataikaujancio seimo seniems komunizmo statytojams-bradauskui,tyjusui ir kitiems panasiems veikejams.Tikime,kad ateis ilgai lauktas metas, kai zemes savininkas bus tikras kad jis yra cia seimininkas. Aplinkos ministras nevykdo teismo sprendimu ,todel mes zinosime kaip balsuoti rinkimuose.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.