Žemdirbiai neramiai dairosi į dangų: Lietuvoje nelyja jau ilgiau kaip mėnuo

(Kaunas, balandžio 19 d.) Šiemet ir vėl džiaugiamės ankstyvu pavasariu, tačiau grūdų augintojai jau maldauja lietaus, kurio, kaip teigia sinoptikai, nebus iki paties Atvelykio. Lietuvos grūdų augintojų asociacijos prezidentas Aušrys Macijauskas sako, kad lietaus išties labai trūksta. Dirvožemio drėgmės balansas neatsistatė po praėjusių metų sausros, nes žiema buvo beveik be sniego, o dabar – nėra lietaus. Nelyja jau ilgiau kaip mėnuo.

„Šiais metais paskutinį kartą lijo kovo 15 dieną. Taigi, jau ilgiau kaip mėnuo nėra kritulių. Ūkininkai, laukdami lietaus, sėją pradėjo vėliau nei paprastai – kovo pabaigoje. Vasarinių javų sėja jau eina į pabaigą, o lietaus – niekas nežada“, – pasakoja A. Macijauskas ir neslepia, kad ūkininkų nuotaikos – nėra labai geros.

„Labai laukiame ir tikimės lietaus. Jei gausių kritulių sulauksime iki balandžio mėnesio pabaigos, galime tikėtis, kad pavasarinės sausros – išvengsime. Jei ne… Vartotojui tai neatsilieps, o grūdinių kultūrų augintojams – taip. Bet kol kas – dar tikimės geriausio“, – sako Lietuvos grūdų augintojų asociacijos prezidentas A. Macijauskas.

Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto eksperto Alberto Gapšio nuomone, Lietuvoje gamta dar tik atgimsta, dar sulauksime gausaus pavasarinio lietaus ir pasėliai išvengs galimų neigiamų padarinių.

Džuljeta KULVIETIENĖ

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Alma   2019/04/19 at 09:45

   Ne tik grūdininkai pergyvena.Gyvulių laikytojams dar blogiau. Nėra lietaus , nebus žolės, nebus grūdų, nebus pašarų žiemai. Dabar daug kas nebeturi pašarų gyvuliams, tai tikimybė , kad išėjus į laukus su gyvuliais bus kuom šerti -maža.Skerdyklos turės darbo. o ir ūkininkams dirbti nereikės.Tada galės poilsiauti, nes jie nesugeba pagal valdžią, savo sąnaudų suvaldyti.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.