Vyriausioji rinkimų komisija svarstys, ar žemės ūkio ministras G. Surplys naudojosi tarnybine padėtimi

(Vilnius, vasario 12 d.) Populistiniais siūlymais dėl Žemės ūkio ministerijos iškėlimo į Kauną ir vadinamųjų „vaučerių“ kritikuojamam žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui gresia naujas reputacinis smūgis. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gali skaudžiai nubausti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) dėl žemės ūkio ministro G. Surplio neleistinos agitacijos Seimo rinkimų Zanavykų apygardoje. VRK svarsto, kad už galimus agitacinius pažeidimus šių rinkimų metu, G. Surplys buvo reklamuojamas laikraščiuose „Draugas“, „Ūkininko patarėjas“ ir „Laikraštis. Valsčius“. VRK siūlo tris straipsnius pripažinti G. Surplio politine reklama.

Jei taip nutiktų, LVŽS netektų dalies valstybinės dotacijos.

Kai kurie VRK nariai siūlo pripažinti ir tai, kad G. Surplys pasinaudojo tarnybine padėtimi rinkimų agitacijai. Esą aprašant jo vizitą į Šakius buvo  pateikiama ministro biografija, „kuriamas teigiamas G. Surplio įvaizdis kalbant apie tokias savybes kaip drąsa, iššūkių nebijojimas, noras mokytis ir suprasti, darbštumas“.

„Agroeta“ primena, kad žemdirbiškiausiu laikomame Šakių rajone G. Surplys sulaukė tikro akibrokšto. Jis nepateko net į antrą rinkimų turą.

VRK nariai kelia klausimą, ar nebuvo šiurkščiai pažeistas Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas. G. Surplio rinkimų agitacijos peripetijos bus nagrinėjamos ketvirtadienį komisijos posėdyje.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.