Vos kilstelėjęs GDT indeksas pieno gamintojams neįkvepia optimizmo

(Oklandas, gruodžio 6 d.) Po šią naktį vykusio pieno produktų prekybos sistemos „Global Dairy Trade“ (GDT) aukcionų pieno gamintojai gali tik šiek tiek atsikvėpti. GDT prekybos indeksas bent jau nebesmunka toliau, kaip vyko keturias pastarąsias prekybos sesijas iš eilės. Indeksas šį kartą truputį kilstelėjo. Teigiama indekso reikšmė parodė 0,4 proc. augimą ir pasiekė 973 punktus.

Per paskutinę prekybos sesiją tarp pieno produktų labiausiai pabrango (+4,7 proc.) lieso pieno miltai (SMP), kurių atsargos Europos Sąjungoje yra vis dar didelės.

Tačiau labiausiai atpigo sviestas (-11,1 proc.) ir sūriai (-3,9 proc.).

Bendras GDT prekybos indeksas vis dar yra žemiausias nuo šių metų kovo mėnesio pradžios, todėl teigiamų tendencijų kol kas nematyti.

Didieji Europos Sąjungos pieno perdirbėjai jau yra paskelbę apie žaliavinio pieno supirkimo kainų mažinimą gruodžio mėnesiui.

Kaip toliau klostysis situacija gana sunku prognozuoti. Gali būti, kad dėl artėjančių Kalėdų šventinio laikotarpio pieno produktų kainos šiek tiek paaugs, bet sviesto ir sūrių pigimas to nepatvirtina.

Šiuo laikotarpiu paprastai pieno perdirbimas padidėja, nes rinkoje išauga paklausa pieno produktams.

„Global Dairy Trade“ prekybos sistema priklauso Naujosios Zelandijos kooperatyvui „Fonterra“.

Okeanijos regione fiksuojamos tendencijos Europą pasiekia maždaug po 1,5 mėnesio.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.