Veterinarijos prievaizdas apkaltino ūkininkus AKM užkrato platinimu ir pasiūlė keisti jų mentalitetą

(Vilnius, liepos 12 d.) Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas per vakar vykusį pasitarimą Žemės ūkio ministerijoje pareiškė, esą dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) užkrato patekimo į ūkius kalčiausi yra ūkininkai. Pasak jo, šiai ligai kojas įduoda patys ūkininkai, tinkamai nesilaikantys biosaugos reikalavimų.

„AKM užkratas neturi galimybių patekti į fermą, jei tinkamai laikomasi biosaugos priemonių. Prašome žemės ūkio skyrių atstovų padėti pakeisti ūkininkų mentalitetą, jų suvokimą, kad biosaugos reikalavimai yra reikalingi ne VMVT, o jiems patiems, kad būtų apsaugotas jų turtas. Labai svarbu pačių kiaulių augintojų sąmoningumas. Juk AKM į savo kiemus ūkininkai parsineša patys, joks šernas į tvartą dar nėra atėjęs“, – paprašė žemės ūkio skyrių specialistų priminti savo rajonų ūkininkams apie pagrindinius biologinio saugumo reikalavimus ir jų svarbą V. Paulauskas.

Siekiant apsisaugoti nuo AKM, ūkiuose draudžiama šerti kiaules šviežiai nušienauta žole, termiškai neapdorotais pašarais, virtuvės atliekomis bei naudoti pakratus, atvežtus tiesiai iš lauko. Taip pat priminti ir minimalūs reikalavimai kiaulių ūkiams: laiku deklaruoti kiaules, perkelti tik ženklintas kiaules, įrengti dezinfekcinį kilimėlį, persirengti kitais rūbais ir avalyne, aptverti tvarką tvora, prižiūrėti aplinką, apsaugoti gyvūnus nuo kraujasiurbių bei graužikų.

VMVT iki birželio 1 d. patikrino visas per pirmąjį šių metų pusmetį deklaruotas kiaulių laikymo vietas – beveik 14 000 ūkių.

VMVT teigimu, beveik 30 proc. kiaulininkystės ūkių nustatyta biologinio saugumo arba kitų (ženklinimo, pašarų, vaistų) pažeidimų. 384 ūkiams buvo skirti įspėjimai, o 21 ūkis gavo baudas.

VMVT direktoriaus pavaduotojas priminė, kad kiaulėms susirgus būtina apie tai pranešti teritorinei VMVT ar privačiam veterinarijos gydytojui.

Agroeta

 • 4 komentarai
  Komentuoti

  1. Vi...   2018/07/12 at 10:58

   Ponuliui su galva negerai o toky posta uzima. Jau senei teigiu kad uskratas vyksta per pasarus o pasarus uzkrecia sernai nes jie kvieciu laukuose gyvena maitinasi ir jei serga tada uzkrecia (apseiliija). Kol neisnaikinsit sernu rezultatu nesulauksite !!!

  2. vitiokas   2018/07/12 at 15:46

   negalvojau kad paulauskis toks glusas susitrarkykite su sernais ir maro neliks

  3. Anonimas   2018/07/12 at 16:55

   Geriau kviečius uzddraust set jeigu šernai seilejasi juose

  4. Anonimas   2018/07/13 at 09:26

   Jokio maro nera tik ispūstas burbulas, visur politika,kam kišenes uzpiltos pinigais reikia skelbti mara .Nes kitos šalys neturi kur det mėsos.Ten visko yra durniai lituviai suvalgys visas liekanas ir dar sumokes gerus pinigus.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.