Miškų urėdijų reforma – tarsi nenuspėjamas trileris, bet jau aiškėja kontūrai (atnaujinta)

(Vilnius, liepos 11 d.) Antradienį Seimo Aplinkos apsaugos komitetas iš pradžių siūlęs nejungti urėdijas į vieną įmonę, o tik sumažinti jų skaičių antradienio popietę pakeitė savo nuomone ir pritarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narių Agnės Širinskienės, Sauliaus Skvernelio, Ramūno Karbauskio ir Virginijaus Sinkevičiaus pataisoms.

Pagal jas urėdijų reforma prasidės kitais metais, o Vyriausybė iki tol turės nuspręsti, kokiu principu ji bus įgyvendinta. Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sako, kad pertvarka užtruks apie metus, o 2019 m. neliks urėdų ir veiks vienas juridinis vienetas.

Antradienį buvo registruota dar viena pataisa, kurią siūlė socialdemokratas Algirdas Butkevičius. Joje buvo numatyta palikti Generalinę urėdiją ir per ją vykdyti medienos pardavimą bei rengti viešuosius pirkimus. Bet ji liko už borto.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje dar bus svarstoma, kaip su urėdijų ar medienos perdirbimo veikla susiję konservatorius Kazys Starkevičius, „darbietis“ Petras Čimbaras, liberalas Juozas Baublys ir „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius. Jie posėdžiuose priešinosi urėdijų reformai.

 

 

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.