Valdžia gali, bet nenori išspręsti vilkų daromos žalos ūkininkams problemas

(Vilnius, sausio 11 d.) Valdžia galėtų vienu ypu išspręsti vilkų daromos žalos ūkininkams problemą, bet tam trūksta tiesiog politinės valios, mano Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijūšas.

„Nebūtina per vieną savaitgalį suburti medžiotojų klubus ir iššaudyti visus vilkus. Jų populiaciją galima reguliuoti ne akcijomis, o tuo atveju, jei atsakingos institucijos atsakingai žvelgtų į populiacijos reguliavimą“, – „Atogroetai“ teigė E. Tijūšas.

Pasak jo, nenormalu, kai patvirtinamas 110 vilkų sumedžiojimo limitas, o leidžiama iš pradžių sumedžioti 60 vilkų, o likusią limito dalį dalinti po truputį ir tai, ne visoje Lietuvos teritorijoje, tik atskiruose rajonuose.

„Dabar, kai yra pasnigę ir puikiai matyti pėdsakai, medžiotojai galėtų tykoti vilkų medžioklėje su vėliavėlėmis, tačiau kai politinė valia yra globoti vilkus, o ne protingai reguliuoti jų populiaciją, nieko neįmanoma padaryti“, – įsitikinęs E. Tijūšas.

Pašnekovas teigia, kad net mokslininkai ir ekspertai yra patvirtinę, jog 110 vilkų limitas yra per mažas.

„Galiausiai, kai buvęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas dar 2018 m. vasario mėnesį liepė medžiotojams surinkti visą informaciją apie galimą vilkų populiaciją, iš viso to gavosi šnipštas, – pasakojo LMŽD pirmininko pavaduotojas E. Tijūšas. – Į visą tą registravimą buvo įtraukta 1000 medžiotojų, kurie surinko duomenis ir susiuntė atsakingoms tarnyboms. Tačiau vėliau, kai K. Navicko buvo paklausta, kur visa ta informacija nusėdo, jis atsakė, esą medžiotojai neatliko apklausos“.

Medžiotojų lyderio teigimu, vien dėl K. Navicko, kuris atėjo iš vilkus globojančios organizacijos „Baltijos vilkas“ veiksmų, plėšrūnų populiacija nemažėja.

„Viešai su manimi diskutuodamas LRT radijuje jis prisipažino, kad jo kaip ministro misija yra apsaugoti vilko rūšį“, – „Agroetai“ pasakojo E. Tijūšas.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.