V. Kamblevičius nepritars smulkius ir vidutinius ūkius žlugdančiam Žemės ūkio ministerijos siūlymui

(Vilnius, birželio 13 d.) Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius ketina nepritarti šiandien vyksiančiame komiteto posėdyje Žemės ūkio ministerijos siūlymui, kuriuo ketinama beveik neapriboti tiesioginių išmokų stambiems ūkiams.

Pagal Seimo Kaimo reikalų komitetui parengtą variantą, kuris gimė Žemės ūkio ministerijai bendradarbiaujant su Žemės ūkio rūmais, tiesiogines išmokas siūloma riboti tik tiems ūkiams, kurie gautų daugiau kaip 150 000 EUR paramos, kai Europos Komisija rekomenduoja paramą mažinti jau nuo 60 000 EUR, o papildomai jos nebeteikti, kai ūkis gauna daugiau kaip 100 000 EUR paramos.

Jei Seimo KRK pritartų siūlymui, nedidelis mažinimas paliestų tik 26 stambius Lietuvos ūkius, o maksimaliais skaičiavimais būtų sutaupyta tik 1,39 mln. EUR.

„Toks sutaupymas yra lašas jūroje, nes vien viešinimui Žemės ūkio ministerija kartu su NMA kasmet panaudoja apie 10 mln. eurų“, – kalbėjo parlamentaras Vytautas Kamblevičius.

Jis tikino kategoriškai nepritarsiąs tokiam siūlymui.

„Būkime atviri, stambūs ūkininkai yra turtingi. Jie turi savo teisininkus, jų žmonės dirba ir ministerijoje, o Žemės ūkio rūmai dirba jiems, paraginti, ką reikia daryti ir panašiai, – sakė V. Kamblevičius. – Tad poveikis smulkiems ir vidutiniams ūkiams iš to sprendimo tikrai bus menkas. Tiesiog gaila tų žmonių, kurie dirbdami po 16 valandų savo ūkiuose, nieko nežino, nes paskendę darbuose“.

Seimo KRK pritarus siūlymui, Lietuvos pozicija dėl tiesioginių išmokų mažinimo iki bus perduota Europos Komisijai.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.