V. Kamblevičius: mažėjant ūkininkų skaičiui, atitinkamai turėtų mažėti ir valdininkų

(Vilnius, liepos 11 d.) Išgirdęs informaciją, kad per 2018 m. pirmąjį pusmetį Lietuvoje daugiau kaip 4 000 sumažėjo ūkininkų ūkių, Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius mano, kad taip sparčiai mažėjant ūkininkų skaičiui, turėtų atitinkamai mažėti ir valdiškų funkcionierių Žemės ūkio ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose.

„Mane stebina tai, kad kuomet dirbau žemės ūkio ministro Vytauto Einoriaus (1994-1996 m.) pavaduotoju, tuomet visa ministerija sutilpo į keturis aukštus ir mes rūpinomės ne vien žemės ūkiu, bet kaimu apskritai – pradedant mokyklų, kultūros namų, vaikų darželių statybomis ir baigiant 123 didelėmis gamyklomis Lietuvoje, kurios gamino nuo degtukų iki cukraus. Be to, rūpinomės ir visa žemėtvarka“, – pasakojo V. Kamblevičius.

Jis laiko netoleruotina situacija, kai mažėjant ūkininkų ūkių skaičiui, valstybės tarnautojų skaičius kažkodėl ne tik nemažėja, bet dar ir tikrintojų ant žemdirbio galvos užgriūna vis daugiau.

„Vienas ūkininkas mums skundėsi, kad per savaitę sulaukia kartais ir septynių įvairiausių tikrintojų, kurie tik ir ieško progos kaip pritaikyti sankcijas. Ar ministras žino apie tai?“ – retoriškai klausė V. Kamblevičius.

Parlamentarą labiausiai stebina būtent paties žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio laikysena.

„Kai kartą jis pasakė, kad Lietuvos žemdirbiams tiesioginės išmokos Europos Sąjungos vidurkį pasieks tik 2034 metais, tai jei mes lauksime tiek laiko, žemės ūkis apskritai sugrius“, – teigia V. Kamblevičius.

Kartu Seimo narys klausia, nejaugi valdančiojoje koalicijoje neatsirado išties žemės ūkio reikalus išmanančio žmogaus, kai Aleksandro Stulginskio universitetas ir Veterinarijos akademija yra paruošusi per 100 000 absolventų.

„Jei žmogus atėjo ne iš tos sferos, tai kad ir koks vunderkindas jis būtų, jam prireiks mažiausiai vienerių metų bent apčiupinėti situaciją. Ar mes turime tiek laiko eksperimentuoti? Tikrai ne“, – įsitikinęs V. Kamblevičius.

Agroeta

 • 2 komentarai
  Komentuoti

  1. Danutė   2018/07/11 at 13:54

   Na bet tie profesionalai taip pat nieko gero nenuveikė žemės ūkio labui ir nesusitvarko su žemėtvarkos ,, nusikaltėliais“ …šie ir toliau sėkmingai sėdi savo kėdėse !?

  2. kamblevičiau   2018/07/11 at 17:27

   Pradėk nuo savęs

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.