„Užbanintų“ asociacijų vadovai žurnalistus ragina pasekti Afrikos žurnalistų pavyzdžiu

(Vilnius, gegužės 15 d.) Kelių įtakingų žemdirbių organizacijų vadovai jau išsakė savo nuomonę apie tai, kad buvo patekę į „Ūkininko patarėjo“ nepageidaujamų pašnekovų sąrašą. Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos vadovas Algis Baravykas išsyk išplatino asociacijos nariams laišką, kuriame išreiškė nusistebėjimą, jog buvo „užbanintas“.

„Tapome tikrais „Valstiečių laikraščio“ disidentais…, – ironizavo A. Baravykas. –  Kadangi manęs po vasario 28 taip pat dar nekalbino, tai matyt šis sąrašas ne paskutinis“.

Savo laiške nariams A. Baravykas primena, kad 1991 m. gegužės 3 d. Afrikos žurnalistai susirinko į sostinę Namibiją į regiono seminarą apie nepriklausomas ir pliuralistines informacijos priemones. Tuomet jie pasirašė Vindchukso deklaraciją, skatinančią visų pasaulio šalių valstybes užtikrinti spaudos laisvę ir demokratiją.

„Neseniai praėjusios Pasaulinės spaudos laisvės dienos proga, linkiu „Valstiečių laikraščiui“ pasekti Afrikos žurnalistų pavyzdžiu“, – sako A. Baravykas.

„Agroetai“ asociacijos vadovas teigė, kad žiniasklaidos užduotis yra viešinti įvairias nuomones, nes visuomenė susideda iš visokių požiūrių. „Iš jų gali suprasti patį reiškinį ir pasidaryti savo išvadas. Bet jei ta nuomonė brukama selektyviai, negirdima kita pusė, sudaromos prielaidos netgi klaidingiems sprendimams“, –sako A. Baravykas.

Į juodąjį sąrašą patekęs Lietuvos grūdų augintojų asociacijos direktorius Ignas Jankauskas prisipažino, jog vakar visą valandą juokėsi.

Vakar tai buvo linksmiausias įvykis, bet jei rimtai, kyla keletas klausimų. Pats pirmas klausimas, kai pamačiau, ar tik nebus tai „fake news“ atvejis, –pasakojo I. Jankauskas. – Bet jei taip ir buvo, tai labai gaila būtų, kad gyvendami Lietuvoje, vis dar matytume tokius sąrašus. Mane kaip laisvos Lietuvos pilietį tokia situacija nuliūdina. Iš tiesų, tuo etapu mes tikrai gerokai buvome mažiau cituojami, nei kitose žiniasklaidos priemonėse“.

Situaciją apgailėtina pavadino ir į nepageidaujamų pašnekovų sąrašą patekęs Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos direktorius Jonas Sviderskis. „Jeigu anais laikais buvo Glavlitas, kuris stebėjo, ar kiekvienas žodis atitinka ideologiją, tai dabar atsiranda visokių portalų savininkai, užsiimantys draudimu“.

Jis pabrėžė, jog nė kiek neliūdi, kad pateko į sąrašą. „Yra laikraščių ir portalų, kurie to nedaro. Reikia leisti pasirinkti skaitytojui pačiam susidaryti nuomonę, o ji dabar yra brukama“, – sakė J. Sviderskis.

„Agroeta“ primena, kad „Ūkininko patarėjo“ žurnalistams buvo nurodyta, jog iki 2018 m. vasario 28 d. nepageidaujamais pašnekovais yra laikomi Lietuvos pieno gamintojų asociacijos pirmininkas Jonas Vilionis, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos pirmininkas Vidas Juodsnukis,  pieno perdirbėjų asociacijos vadovas Egidijus Simonis, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos direktorius Jonas Sviderskis, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas, šios asociacijos direktorius Ignas Jankauskas bei Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos vadovas Algis Baravykas.

Pokyčiai redakcinėje politikoje atsirado po to, kai šį žemdirbiams skirtą leidinį po susitarimo su kitais akcininkais iš Vytenio Neverdausko perėmė UAB „Dvylika pirklių“. Vienintelis UAB „Dvylika pirklių“ akcininkas Petras Balčiūnas. Jo sūnus Edvardas kartu su leidėju Gintautu Misiukevičiumi yra „Valstiečių laikraštį“ leidžiančios UAB „Kaimo žinios“ akcininkai ir buvę vadovai. Pasikeitus „Ūkininko patarėjo“ valdybai, šio leidinio redaktoriumi tapo G. Misiukevičius, kai tuo tarpu jo žmona Ingrida Misiukevičienė jau anksčiau buvo paskirta „Valstiečių laikraštį“ leidžiančios UAB „Kaimo žinios“ direktore.

V. Neverdauskas teigia, kad yra užsitikrinęs kai kurių smulkiųjų akcininkų paramą ir pasirengęs susigrąžinti „Ūkininko patarėjo“ valdymą, bet kol vyksta teismai, jis to padaryti esą negali.

 

Agroeta

 • 2 komentarai
  Komentuoti

  1. Joo   2018/05/15 at 22:00

   Gal ir gerai kad „neklystančius specialistus“ užbanina.

  2. Kaimo turtuoliams   2018/05/16 at 00:05

   Manau jog sąrašas gali būti teisingas, nes tai stambiausių asociacijų vadovai, kurie dažnai atstovauja tik savo interesus. Jonas Talmantas atstovaudamas lietuvos ūkininkams su šeima yra gaves beveik 2 milijonus eur. Es paramos ir nieko tokio blogo kad jo pavardė figuruoja saraše.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.