Už Žemės ūkio rūmų puolimą V. Kamblevičiui – etikos sargų kirčiai

(Vilnius, sausio 12 d.) Seimo Etikos ir procedūrų komisija pripažino Seimo narį Vytautą Kamblevičių pažeidus Valstybės politikų elgesio kodekso normas.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos posėdis vyko ketvirtadienį, o jame buvo svarstomas parlamentarų V. Kamblevičiaus ir Remigijaus Žemaitaičio elgesys bei vieši pasisakymai Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) atžvilgiu.

ŽŪR į komisiją kreipėsi dėl galimai viršijamų Seimo narių įgaliojimų, galimai neteisingai skleidžiamų neigiamų duomenų apie Žemės ūkio rūmus.

Komisija nusprendė, jog Seimo nariai V. Kamblevičius ir R. Žemaitaitis teikdami pasiūlymą įstatymo projektui, susijusiam su Žemės ūkio rūmais, domėdamiesi rūmų veikla ir dėl to kreipdamiesi į teisėsaugos bei kitas institucijas, nepažeidė galiojančių teisės aktų.

„Tačiau komisija pažymėjo, kad Seimo narys V. Kamblevičius 2017 m. spalio 26 d. vykusiame Rūmų tarybos posėdyje pasisakęs – „Aš kaip Seimo narys darau nusikaltimą: kas sužiūrės, jei mes pamažinsim vienu balu, kas mus sukontroliuos. Aš jau čia per daug pasakiau“, – pažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso 4 str. 3, 4 ir 5 punktuose nustatytus valstybės politikų elgesio principus.

V. Kamblevičius ir anksčiau negailėjo karčių žodžių rūmams, pavadindamas juos „Šaraškino kontora“.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.