Ūkininkų traktorius rengiamasi suginti į privačius techninės apžiūros centrus

(Vilnius, birželio 14 d.) Traktorių ir kitų žemės ūkio mašinų techninę apžiūrą ketinama perduoti į privačias rankas. Tokį siūlymą stumia Žemės ūkio ministerija, informavo Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius.
„Pagal pateiktą informaciją, techninę traktorių apžiūrą rengiamasi perduoti į privačias rankas“, – sako V. Kamblevičius.

Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninės apžiūros tvarką dar 2018 m. gegužės 7 d. įsakymu pakeitė tuometis žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Pakeitimuose įvardijama, kad „traktorių techninę apžiūrą atlieka savivaldybės, išskyrus T5 kategorijos ratinius traktorius, dažniausiai naudojamus viešuosiuose keliuose vežimams už atlygį, kurių didžiausias projektinis greitis yra didesnis kaip 40 km/h ir kurių techninė apžiūra atliekama Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos nustatyta tvarka (…)“.

Akivaizdu, kad dažniausiai naudojami traktoriai techninę apžiūrą turės praeiti techninės apžiūros centruose, o šių paslaugų kaina yra didesnė, nei buvo iki šiol.

Iki šiol šalies savivaldybių žemės ūkio skyriai skelbdavo vietas seniūnijose, kur žemdirbiai privalėdavo praeiti traktorių ir kitos savaeigės technikos apžiūrą.

Traktoriaus techninė apžiūra tokiose susibūrimo vietose kainuos 5 eurus, o priekabos – 3 eurus. Jeigu žemdirbys negalėdavo atvykti į techninę apžiūrą ir pageidaudavo, kad inžinierius į jo ūkį atvyktų patys, tuomet ši paslauga jam papildomai kainuodavo 5,7 euro.

Traktoriaus techninė apžiūra privaloma kas dvejus metus. Naujo traktoriaus apžiūra pradedama po trejų metų.
Per pastaruosius dvejus metus tik maždaug 600 traktorių iš pirmo karto nepraeidavo apžiūros, kai kartais jų patikrinama 60 tūkst. per metus, o kartais ir daugiau nei 100 tūkst.

Agroeta

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. uraganas   2018/06/15 at 09:47

   Pritariu ir tai reikejo jau senai padaryti.Dabar juokingai gaunasi, priekaba lengvojo automobilio turiu praeiti tech.apziura nors ir naudojuosi galbut 20kartu per du metus.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.