Ūkininkas pats ėmėsi kurti autonominį traktorių ir jau džiaugiasi rezultatais (video)

 (Vinipegas, liepos 9 d.) Kol didieji žemės ūkio technikos koncernai dar tik kuria rinkai autonominius traktorius, vis pristatydami naujus jų prototipus, Kanados fermeris Matthew Reimer‘is jau du metus savo ūkyje Manitobos provincijoje dirba bepiločiu traktoriumi. Auksarankis žemdirbys pats įdiegė bepilotę technologiją ir ją pritaikė „John Deere 7930“ modeliui.

Ūkininkas pasinaudojo jau sukurtomis programomis, populiarias tarp automobilių modelių konstruktorių. Pirmiausiai jis instaliavo populiarią bepilotę „PixHawk“ technologiją ir „Arduino“ platformą.

Kaip programinę įrangą M. Reimer‘is naudoja bepilotę „Ardupilot“ programą ir dronų nuotolinio valdymo protokolą „MAVLink DroneKit-Python“. Fermeriui beliko pačiam suprogramuoti traktoriaus valdymo mechanizmų kodą bei jį pritaikyti jau sukurtoms programoms.

Kadangi „John Deere 7930“ modelio važiuoklės ir pavarų perjungimo didelė elektroninio valdymo dalis veikia nepriekaištingai, ūkininkas nesunkiai instaliavo savo sukurtus patobulinimus.

Ūkininkas aiškina, kad bepilotį traktorių siekė sukurti todėl, kad jam buvo sunku rasti terminuotam darbui kvalifikuotų mechanizatorių. Pasak jo, sezoniniam darbui visi žemdirbiai vienu metu ieško laikinų darbuotojų, o dėl didelės konkurencijos prisikviesti pagalbininkų be galo sunku.

Pats žemdirbys teigia, kad visiškai autonominį traktorių jam nepavyko sukurti, nes, pavyzdžiui, kuomet reikia iškrauti grūdus, M. Reimer‘is pats sėda už traktoriaus vairo ir privairuoja jį prie kombaino. Visgi ūkininkas pasiryžęs pabaigti ambicingą projektą.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.