„Varšuvos apgultis“: tūkstančiai fermerių reikalavo apginti Lenkijos rinką nuo daniškų kiaulių

(Varšuva, vasario 6 d.) Tūkstančiai fermerių šiandien protestavo taikioje akcijoje prie Lenkijos Prezidento rūmų. Susitikti su susirinkusiais kol kas neišėjo kalbėtis joks valdžios atstovas. Taip pat paaiškėjo, kad Prezidento rūmuose šalies vadovo Andrzej Dudos nėra, nors jo asmenį ūkininkai siejo su paskutine Lenkijos kaimo viltimi, esą vykdomoji valdžia su žemdirbiais nesikalba.

Aikštėje daugybė vėliavų ir transparantų. Akcijoje dalyvauja daugiausiai kiaulių augintojai, bet yra ir nemažai paukštininkystės, kitų žemės ūkio sektorių atstovų. Ūkininkai kaltina Žemės ūkio ministeriją tuo, kad leido vidaus rinkoje įsigalėti Danijos kiaulininkystės gigantams. Fermeriai ragina apginti vietos kiaulių augintojus.

„Ministras Ardanovskis turi žinoti, kas jam moka pinigus, o ne kalbėti apie mus taip, tarsi mes reikalautume kažko neįmanomo“, – kalbėjo „Varšuvos apgulties“ organizatorius, Lenkijos žemdirbių unijos (LŽŪ) lyderis Michał Kołodziejczak‘as.

Jis patikino, jog valdžiai suteikiamos kelios dienos sprendimams priimti, priešingu atveju fermeriai pradės partizaninį judėjimą visoje Lenkijoje.

„Nesiruošiame čia įsikurti iki nakties. Tiesiog grįšime namo, pailsėsime ir pasiruošime naujiems protestams“, – sakė M. Kołodziejczak‘as.

Sausio 28 d. fermeriai buvo blokavę dalį kelių.
Sausio 28 d. Lenkijos fermeriai buvo blokavę apie 20 nacionalinių kelių.

Agroeta

„Varšuvos apgultis“: tūkstančiai fermerių reikalavo apginti Lenkijos rinką nuo daniškų kiaulių

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.