Švietimo ir mokslo ministeriją gali šturmuoti riaušių malšinimo pajėgos

(Kaunas/Vilnius, gruodžio 5 d.) Jau savaitę Švietimo ir mokslo ministerijoje budintys švietimo darbuotojai, siekiantys didesnių algų mokytojams, ketvirtadienį anksti ryte gali sulaukti netikėtų „svečių“. „Agroeta“ portalo patikimi šaltiniai informavo, kad gruodžio 6 d. apie 6 val. ryto į Vilnių iš Kauno gali pajudėti Viešojo saugumo tarnybos (VST) specialaus pulko pareigūnai. Sostinę jie turėtų pasiekti apie 7.30 val., tai yra dar neprasidėjus oficialiai darbo dienai.

„Raginame mokytojus būti budriais. Nepasiduoti provokacijoms, kurios gali būti traktuojamos kaip riaušės“, – pranešė šaltinis.

Streiką švietimo įstaigose organizuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas „Agroetai“ sakė, jog apie planuojamą „svečių“ pasirodymą ŠMM užėmę mokytojai nieko nežino, tačiau nesistebėtų, jei valdžia imtųsi represijų.

„Iš šitos valdžios tikimės visko. Tai diktatūrinė vadžia, kuri kultūros dialogo apskritai neturi, o tik imituoja derybas, – kalbėjo A. Navickas. – Tai, kas vyksta dabar ministerijoje, kai ten budintiems mokytojams neleidžiama perduoti maisto ir vaistų, tai visiškai tikėtinas ir toks scenarijus“.

Į Švietimo ir mokslo ministeriją žurnalistai įleidžiami tik įvykdžius naujai iškeltus reikalavimus, todėl su mokytojais kalbėtis žiniasklaidai darosi taip pat sunkiau. Be kita ko, šį trečiadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo atjungtos informacinės sistemos – televizija ir internetas.

VST pareigūnai jau yra pasižymėję ne vieną kartą. Vienas įsimintiniausių jų pasirodymų – 2009 m. prie Seimo numalšintos riaušės.

Mokytojai pažeidžia Streikų įstatymą?

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos viena lyderių Rima Baškienė patikino, kad su protestuojančiais mokytojais mėginama kalbėtis. Valdžia juos esą gerbia ir iš dalies pritaria reikalavimams.

„Bet kuris iš mūsų vertiname mokytojus, kurie suteikia šviesą, žinojimą ir supratimą. Tai pagarba kiekvienam mokytojui ir jeigu streikuoja viena, trys ar dešimt mokyklų, o tūkstančiai žmonių jas palaiko, vadinasi yra problema. Ir, pirmiausiai, tai Švietimo ir mokslo ministerijos problema“, – sakė R. Baškienė.

Pašnekovė nors ir palaiko mokytojus, tačiau įspėja, kad viešame sektoriuje yra ir daugiau problemų, todėl iškelti vienų reikalavimus aukščiau kitų interesų – nėra teisinga.

„Mokytojai taip pat turi vadovautis Streikų, susirinkimų įstatymu. Užimti ministeriją, tai nėra tai, ką reglamentuoja įstatymas, – portalui „Agroeta.lt“ pareiškė R. Baškienė. – Kokį pavyzdį rodo mokytojas, jei jis nesilaiko įstatymų. Nemanau, kad mokytojas turi būti išvaromas, nes tai būtų per daug grubu“.

Agroeta

 • 12 komentarai
  Komentuoti

  1. Živilė   2018/12/05 at 20:47

   Kas gali, nedirba.. Reikia stoti ginti krūtinėmis kaip TV bokštą kruvinąjį sekmadienį sausio13d.

  2. Živilė   2018/12/05 at 20:50

   Kas gali, nedirba… Stokite krūtinėmis ginti kaip TV bokštą nuo tankų sausio13d.

  3. Henrikas   2018/12/05 at 20:58

   būkite atsargūs. VST debilai žmonių kalbos nesupranta. Jie dresuoti tik vykdyti įsakymus.

  4. Nele   2018/12/05 at 21:00

   Tikiu kad tai tiesa.

  5. Joo   2018/12/05 at 22:27

   Kariuomenei finansiniai proreikiai tenkinami 100 proc tad bus proga išnaudoti efektyvumą prieš mokytojus. Vyr policininkui tai didžiulis malonumas parodyti savo galią prieš nuskurdintus elgetas mokytojus.

  6. Mmm   2018/12/06 at 00:44

   Stai kaip sprendzia problemas SKVERNELIS.

  7. Violetėlė   2018/12/06 at 07:27

   Štai mums ir išsvajotas orumas, pagarba mokytojui… Laikykitės, mokytojai. Linkiu dvasinės ir fizinės citadelės.

  8. Anonimas   2018/12/06 at 08:06

   Vit von tuos promogautojus IE ministerijos

  9. Anonimas   2018/12/06 at 08:32

   iki sausio 13 dar tolokai :/ kazkas panasaus gali buti, o td kazkas panasaus kaip Prancuzijoj

  10. Pykšt   2018/12/06 at 09:17

   Nepainiokite kariuomenės su VST, tai niekaip nesusijusios organizacijos.

  11. Palaikau mokytojus   2018/12/06 at 14:13

   Pagal mūsų įstatymus streikai praktiškai iš viso negalėtų vykti, nes jiems turi neprieštarauti darbdavys. Absurdo teatras. O Skverneliui ir valstiečiams tai būtų politinė savižudybė. Žmonės jau baigia atsibusti nuo daug metų trukusio kvailinimo. Valdžioje atsidūrusios visos partijos vis reformuoja ir reformuoja, bet gyvenimas nuo to stabiliai gerėja tik su tomis partijomis susijusioms grupelėms. O kieno sąskaita?

  12. Anonimas   2018/12/07 at 15:44

   Pats laikas eit į gatves..kad bent oriai sutiktume Kadėdas..
   Pats laikas parodyti, kad dar keletas:):) Lietuvoj liko

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.