Šveicarijos mokslininkų tyrimas rodo, kad karvės yra puiki vaikų apsauga nuo alergijos ir astmos

(Ciurichas, liepos 7 d.) Seniai žinoma, kad gyvulių ūkiuose esantys mikrobai apsaugo vaikus nuo astmos ir alergijos. Bet ne tik nemikrobinės molekulės gali turėti apsauginį poveikį: imunologai iš Ciuricho universiteto teigia, kad gyvuliuose aptinkama sialo rūgštis yra veiksminga medžiaga prieš plaučių audinio uždegimą. Šis tyrimas atveria ir įvairias alergijos prevencijos perspektyvas.

Vis daugiau žmonių kenčia nuo alergijos ir astmos, o per pastaruosius dešimtmečius pramoninėse šalyse tuo serga apie 30 proc. vaikų. Tačiau sergamumas daug mažesnis tarp kaimo vaikų.

Mokslininkų grupė, vadovaujama Šveicarijos alergijos ir astmos tyrimų instituto mokslininko Remo Frei iš Ciuricho universiteto, kartu su Alergijos tyrimų ir švietimo centru Davose ir Rytų Šveicarijos vaikų ligonine St. Gallen patvirtino, kad ankstyvoji vaikystės sąlytis su gyvūnais ir gyvūninės kilmės maisto vartoijamas teigiamai veikia imuninę sistemą.

Imonologų tyrimai rodo, kad „N-glikolilneuramino rūgštis (Neu5Gc) arba dar vadinama sialo rūgštis padeda gintis nuo alergijos ir astmos. Ši medžiaga plačiai paplitusi tarp gyvūnų, o žmogaus organizme jos yra mažai“, – sakė R. Frei.

Agroeta, ScienceDaily

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.