Statybos: geras darbų rangovas – pusė darbo

(Kaunas, balandžio 26 d.) Siekiantiems pasinaudoti Europos Sąjungos remiamais projektais šiferiniams stogams keisti, fermų, kitų gamybinių pastatų statyboms, saulės elektrinėms įrengti sodybose, ar pasiryžus ūkinius statinius renovuoti, svarbiausias galvosūkis –  kaip pasirinkti patikimą darbų rangovą? Bendrovės „Daita“ direktorius Giedrius Cikanavičius neabejoja, kad svarbiausiu kriterijumi renkantis turėtų būti statybos įmonės patikimumas, kurį patvirtina ne tik jos turimi sertifikatai, bet ir atliktų darbų kokybė. Tiesiog reikėtų ūkininkui nepatingėti ir nuvažiuoti į tos įmonės pastatytą objektą.

Savo srities profesionalai

Ketvirtis amžiaus – per tiek laiko susikūrė ir bankrutavo tūkstančiai Lietuvos įmonių. Bet būtent tokį jubiliejų šiemet mini statybos bendrovė „Daita“. Mūsų šalyje ji pastatė ne vien fermą ar kitą specializuotą gamybinį statinį, nekalbant jau apie įprastus projektus – individualius namus. „Organizuojame ir vykdome visą statybos procesą. Galime pastatyti viską – nuo plyno lauko iki raktų perdavimo“, – sako UAB „Daita“ direktorius G. Cikanavičius.

Jam nebūtina pasakoti apie tai, kaip ką reikėtų padaryti. G. Cikanavičius puikiai žino, kaip turi būti atliekami darbai. Tačiau vadovas visuomet įsiklauso į kliento nuomonę, pageidavimus, poreikius. Nors praktikoje būta, kad užsakovai numoja ranka į specialistų patarimus.

„Turėjome atvejį, kuomet pastatėme fermą ir jos savininkui rekomendavome už karvių įrengti permatomas plastikines žaliuzes, kad jos apsaugotų sienas…, na žinote, nuo ko“, – šypsosi G. Cikanavičius.

Ūkininkas nepaklausė šio patarimo. „Po kurio laiko apsilankiau toje fermoje. Pamačius sienas, byrėjo ašaros. Nuolatinio amoniako poveikio neatlaiko jokia skarda“, – apgailestavo G. Cikanavičius.

Svarbu išsirinkti tinkamą

Įmonė turi ne tik visus reikalingus statyboms leidimus, kvalifikacinius pažymėjimus, bet ir gerą techninę bazę. Kolektyvas patyręs ir darbštus.

„Be kita ko, galime rekonstruoti apleistus statinius, suremontuoti tai, ką reikia. Stogų keitimas, vietinių komunikacijų įrengimas, pradedant nuotekomis ir baigiant vandens gręžiniais. Jei ko ir negalime patys padaryti, tai per 25 metus turime įgiję patikrintų subrangovų, kurie atliks viską nepriekaištingai. Per daugelį metų atsirinkome patikimus partnerius“, – pasakoja G. Cikanavičius.

Paklaustas, kokios šiuo metu yra statybų darbų kainos ir kuo patraukli galėtų būti „Daita“, įmonės vadovas neabejoja, kad kiekvienas žmogus turi daryti tai, ką moka geriausiai.

Jei vyraus įsitikinimas, jog pasikvietęs kaimyną gali pasistatyti angarą, su tokiu požiūriu, pasak pašnekovo, nieko nebus. „Tačiau pabrėžiu, kad tai, kas pastatyta pigiai, dar nereiškia, jog yra gerai. Jeigu imamės darbo, sutariame kainą, tai jį atliekame gerai“, – teigia G. Cikanavičius.

Būtina pasirūpinti įrengimų brėžiniais

Visiems darbams „Daita“ suteikia garantiją. Įmonė bendradarbiauja su architektais, kitomis tarnybomis, tad jei reikia kokio nors leidimo per tris mėnesius, tiek jo gavimas ir užtruks. „Terminų laikymasis yra vienas esminių dalykų statybose, kurių kiti dažnai nesilaiko“, – sako G. Cikanavičius.

Ketinantiems statyti fermas, nedideles perdirbimo įmones, pašnekovas pataria pasirūpinti juose būsiančių įrenginių techninėmis specifikacijomis, brėžiniais.

„Tai žinant, mūsų architektai tiksliau suprojektuos statinį, kad įrengimai būtų ten, kur ir turėtų būti, o jų eksploatacija būtų ir efektyvi, ir patogi darbuotojams“, – teigia „Daita“ direktorius G. Cikanavičius.

Nuo srutų rezervuarų iki vandens gręžinio

Kadangi jau prasidėjo šaukimai valdoms modernizuoti, jauniesiems ūkininkams įsikurti, stogams keisti ir kitoms priemonėms, „Daita“ siūlo tai atlikti itin patraukliomis kainomis. „Esame rekonstravę ir senas sodybas, ir gamybinius pastatus. Svarbu, kad klientas žinotų, ko tiksliai nori. Tuomet mes ne tik darbus atliksime, bet ir duosime naudingų patarimų, kurie paremti ilgamete mūsų patirtimi“, – pabrėžia G. Cikanavičius.

Iš paskutinių „Daita“ darbų galima būtų apžiūrėti Klėriškėse (Kaišiadorių r.) pernai pastatytą 40 vietų gyvulininkystės fermą. Darbai užtruko trumpiau, nei buvo derinamas ES paramos projektas ir kita dokumentacija.

Įmonė taip pat gali įrengti įvairius rezervuarus, vandens gręžiniams, valymo įrenginius ir kitą, ko gali prireikti ūkyje. Susisiekti su įmonės atstovu galite šiuo telefonu: +370 686 21036.

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.