Smulkiems ūkiams – riebi žemės ūkio ministro špyga

(Vilnius, sausio 11 d.) Smulkūs ūkininkai nerimauja, kad kovo 1 d. pradėjus rinkti paraiškas pagal Kaimo plėtros programos (KPP) priemonę „Parama smulkiems ūkiams“, anksčiau pasinaudoję šia parama žemdirbiai neturės jokių galimybių plėsti verslą. „Gavau informaciją, kad tie ūkininkai, kurie, pavyzdžiui, 2017 m. pasinaudojo šios priemonės parama ir per vienerius metus įvykdė verslo planą, nebegalės pretenduoti į 2019 m. šaukimus“, – sakė smulkų ūkį valdantis Vaidas.

Pasak jo, kartu su kolegomis jie nerimauja, kad žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio deklaracijos apie smulkių ūkininkų rėmimą taip ir gali likti kalbomis.

„Kai kurie Žemės ūkio ministerijos tarnautojai teigia, jog bus pakeistos paramos taisyklės. Esminių pakeitimų, susijusių su paramos suma, tinkamumo ar atrankos kriterijais, nenumatyta, išskyrus tai, kad parama nebus teikiama tiems smulkiesiems ūkiams, kurie jau vieną kartą paramą yra gavę pagal šią veiklos sritį (primename, kad paramos suma 15 000 eurų, o paramos intensyvumas 100 proc.)“, – pasakojo Vaidas.

„Agroetai“ gavus Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) atsakymą, aiškėja, kad smulkių ūkininkų būgštavimai išties pagrįsti.

Rengiamose taisyklėse, kurios turi būti paskelbtos likus vienam mėnesiui iki šaukimo pradžios, kartą jau pasinaudoję šia parama ūkiai išties negalės pretenduoti į paramą pagal šią priemonę.

ŽŪM teigia, esą visos lėšos šiai priemonei jau išnaudotos.

„Visos 2014-2020 metams skirtos lėšos smulkiesiems ūkiams, tai yra 12 mln. Eur buvo panaudotos iki 2017 m., – rašoma ŽŪM atsakyme. – Pavyzdžiui, 2018 m. paraiškoms buvo skirta 6 mln. Eur, o NMA buvo pateiktos 656 paraiškos 9,7 mln. Eur sumai. Atsižvelgiant į tai, kad šiai priemonei skirtos lėšos jau panaudotos ir ieškoma papildomų lėšų, buvo svarstomas ir taisyklių pakeitimas“.

 Paramos paraiškas smulkiesiems ūkiams planuojama rinkti nuo 2019 m. kovo 1 d. iki gegužės 31 d. Šiuo metu dar nėra patvirtintos taisyklės, pagal kurias bus priimamos paraiškos 2019 m.

„Galimos taisyklių gairės aptartos susitikime su socialiniais partneriais (…) Socialiniai partneriai taip pat pritarė nuostatoms, kad parama pagal veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkiams“ būtų skiriama tik vieną kartą per 2014-2020 m. programavimo laikotarpį. Buvo argumentuojama, kad tai tikslinga nustatyti siekiant didesnės paramos sklaidos tarp smulkiųjų ūkių ir atsižvelgiant į ribotą veiklos srities biudžetą“, – aiškina ŽŪM.

Agroeta

Dailininko Algimanto SNARSKIO piešinys

 

 • 2 komentarai
  Komentuoti

  1. Smulkus ukis   2019/01/12 at 21:36

   Viskas logiška ir teisinga, jei gauta parama viena karta, tai sekanti karta galima eiti i modernizavima, si parama smulkiesiems.

  2. Kalmantas   2019/01/14 at 11:46

   Labai gerai. Reikia remti tuos kurie dar negavo, o ne gydriausius penėti

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.