Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1 DOJUS agro

Smulkiems ūkiams keičiasi žalio pieno transportavimo iki pieno supirkimo punkto tvarka

Autorius: Agroeta
Smulkiems ūkiams keičiasi žalio pieno transportavimo iki pieno supirkimo punkto tvarka
Smulkiems ūkiams keičiasi žalio pieno transportavimo iki pieno supirkimo punkto tvarka
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, gegužės 15 d.) Nuo šių metų birželio 1 d. įsigalioja nauja Pieno transportavimo iki pieno supirkimo punkto tvarka, nustatanti reikalavimus pieno supirkėjų teikiamai paslaugai – žalio pieno transportavimui iki pieno supirkimo punkto. Tokia paslauga naudojasi nedideli, kelias melžiamas karves laikantys pieno ūkiai, kurie patys neturi galimybės transportuoti.

Pagrindinis smulkiųjų pieno gamintojų laukiantis pakeitimas – apibrėžtas pieno paėmimo iš pieno ūkio (pakrovimo į transporto priemonę) ir pristatymo į pieno supirkimo punktą laikas. Nustatytas laiko limitas – 1 val. 30 min, per kurį pienas iš pieno ūkio turi būti pristatomas į paskirties vietą – pieno supirkimo punktą.

Pieno supirkėjas galės pasirinkti transportui taikomą reikalavimą: atstumo (ne toliau kaip 15 km) arba laiko (ne ilgiau kaip 1 val. 30 min) intervalą. Pieno paėmimo ir pristatymo laikas turės būti nurodytas pieno supirkėjų ir pieno gamintojų susitarime.

„Pieno sektorius, jo struktūra keičiasi, atsiranda naujų poreikių, todėl su Žemės ūkio ministerija, Pieno taryba su kitais socialiniais partneriais peržiūrėjome ir suderinome atitinkamus pakeitimus. Manau, kad aiškesnės pieno transportavimo iki pieno supirkimo punkto sąlygos padės užtikrinti, kad superkamas žalias pienas atitiktų nustatytus kokybės reikalavimus. Naujasis teisės aktas turėtų palengvinti pieno ūkių ir pieno supirkimo punktų, teikiančių pieno transportavimo paslaugą, tarpusavio susitarimus. Be to, leis ūkininkui tiksliai žinoti, kada pienas bus pristatytas į pieno supirkimo punktą“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, šalyje iš viso registruoti 358 pieno supirkimo punktai, kurie pieno transportavimo paslaugą teikia beveik 5000 mažų pieno ūkių.

Agroeta

Facebook komentarai

T Hegvita agro