Šiandien – kompensacijos dėl liūčių

(Vilnius, rugpjūčio 10 d.) Šiandien ūkininkams, patyrusiems nuostolių dėl praėjusių metų liūčių, išmokėta didžioji  kompensacinių išmokų dalis.  Ūkininkų sąskaitos pasipildė 6,8 mln. Eur, ši suma išmokėta beveik 3 tūkst. paramos gavėjų, atitikusių keliamus reikalavimus ir nurodžiusių teisingus banko sąskaitų numerius. Likę 300 paramos gavėjų išmokų sulauks iki rugpjūčio 17 d.

Kompensacinės išmokos mokamos ūkininkams, kurių 2017 m. pasėti žieminiai pasėliai žuvo ir (arba) negalėjo būti pasėti dėl praėjusiais metais iškritusių gausių kritulių. Norintys gauti paramą ūkininkai šiais metais turėjo pateikti prašymus dėl patirtų nuostolių kompensacijos, pažymėdami atitinkamą langelį tiesioginių išmokų paraiškose. Įvertinus paraiškas, nustatyta, kad atitinkantis paramos už 2017 m. žuvusius ir (ar) negalėtus pasėti žieminius pasėlius taisyklių reikalavimus plotas sudaro 107 tūkst. ha, o išmokas gaus 3,3 tūkst. pareiškėjų.

Atsižvelgusi į Europos Komisijos skirtą paramos sumą (9,12 mln. Eur) bei žemdirbių prašymuose nurodytą dėl liūčių pažeistą pasėlių plotą, Žemės ūkio ministerija patvirtino 1 ha kompensacinės išmokos dydį. Už žuvusius pasėlius mokama 103,87 Eur už ha, tuo tarpu už negalėtus pasėti pasėlius – 72,71 Eur už ha.

Šiandien – kompensacijos dėl liūčių

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.