Savaitgalį pieno ūkyje įvykusios tragedijos aplinkybės – nelaimės priežastis neatsargumas?

(Plungė, kovo 12 d.) Plungės r. policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl nelaimingo atsitikimo ūkininkui M. K. priklausančioje fermoje Lygiųjų k. Kaip jau rašėme, šio įvykio metu žuvo žmogus. Su nelaimės aplinkybėmis susipažinęs Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Telšių skyriaus vedėjas Jonas Liekis „Agroetai“ teigė, kad nelaimė atsitiko gyvulių rytinio šėrimo metu.

„Buvo ruošiamasi gyvulių rytmetiniam šėrimui, į pašarų dalytuvą teleskopiniu krautuvu kraunamas silosas ir kiti komponentai. Atvežus siloso ritinį jis buvo nuleistas ant žemės prie dalytuvo, kad fermos darbininkas nuplėštų plėvelę. Krautuvą vairavo ūkio šeimininkas. Plėvelę nuplėšus, ritinys vėl buvo pakeltas į viršų, tačiau darbininkas pastebėjo, kad dalis plėvelės nepašalinta, ir prisiartino prie krautuvo. Tuo metu ritinys krito žemyn ir darbininką prispaudė prie betoninės dangos“, – „Agroetai“ sakė J. Liekis.

VDI darbuotojo teigimu, žuvusysis ūkyje buvo įdarbintas nuo 2007 m. vasario mėnesio, tačiau inspekcija dar nėra baigusi tyrimo, ne su visais dokumentais susipažinta.

Apie ikiteisminį tyrimą Plungės r. policijos komisariate detalių nepateikiama, pareigūnų teigimu, visa tai – ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Mikas JUOZAPAITIS

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.