Rusiškiai grikiai muša supirkimo kainą?

(Vilnius, lapkričio 16 d.) Grikiai ir žirniai šiemet yra vienintelės kultūros, kurių kaina palyginti su praėjusiais metais gerokai smuko.

Grikiai lapkričio pradžioje palyginus su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu atpigo 26,43 proc., informuoja ŽŪM leidinys „Agrorinka“.

Kaip skelbia „Verslo žinios“, grūdų augintojai skundžiasi, kad padidėjęs grikių importas smukdo vietinio derliaus supirkimo kainą.

Iš tiesų Muitinės departamentas skelbia, kad šiemet į Lietuvą buvo importuota 15 tūkst. tonų grikių, kurių statistinė vertė sudarė beveik 3 mln. eurų. Beveik visi šie grikiai – 14,794 tūkst. tonų – atkeliavo iš Rusijos, dar 223 tonų buvo importuotos iš Baltarusijos.

Remiantis Agrarinės ekonomikos instituto duomenimis, pernai grikių derlius Lietuvoje siekė 53,2 tūkst. tonų, o šiemet prognozuojama 49,1 tūks. tonų.

Grikių importo iš Rusijos apimtys auga: 2016 metais- 8,557 tūkst. tonų, 2017 m. – 14,325 tūkst. Perdirbėjai aiškina, kad didelė grikių dalis eksportuojama iš Lietuvos.

Gali būti, kad kitais metais grikių iš Rusijos bus importuojama mažiau, nes ŽŪM leidinio „Agrorinka“ duomenimis, šiemet šioje šalyje prognozuojamas mažesnis grikių derlius.  Agroinvestor informuoja, kad grikių derlius Rusijoje 2018 m. gali sudaryti 895 tūkst. t ir tai būtų 629 tūkst. t (arba 41 proc.) mažiau, palyginti su 2017 m.

Rusija 2017 m. grikių eksportavo 45 tūkst. t grikių ir užėmė pirmąją vietą pasaulyje. Pagrindinė grikių eksporto didėjimo priežastis – nedidelės kainos.

2017 m. daugiausia grikių buvo eksportuota į Japoniją, Lietuvą ir Ukrainą. Dideli grikių eksporto kiekiai keliauja ir į Kiniją. Didėja ekologiškų grikių užaugintų Rusijoje paklausa Azijoje ir Ramiojo vandenyno regiono šalyse.

Rusiškiai grikiai muša supirkimo kainą?

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.