„Rokiškio sūris“ akcininkas: rinkoje vis dar daug neapibrėžtumo

(Rokiškis, vasario 12 d.) Pieno produktų prekybos sistemos „Global Dairy Trade“ (GDT) indeksas per pastarąsias tris prekybos sesijas tik kilo, todėl ūkininkams sužibo viltis, jog turėtų didėti ir žaliavos supirkimo kainos. Vis dėlto šiuos lūkesčius pieno gamintojams kol kas teks atidėti ateičiai.

„Rokiškio sūris“ akcininkas ir vienas vadovų Dalius Trumpa sako, jog pirmiausiai vertėtų istoriškai įvertinti GDT indekso ir pieno supirkimo kainų santykio koreliaciją.

„Jei pažiūrėtume dar anksčiau, kai GDT indeksas krisdavo, Lietuvoje pieno supirkimo kainos didėdavo. Šiais metais mes kažkodėl pastebime labai didelį atsilikimą“, – teigė D. Trumpa.

Pasak jo, pieno supirkimo kainos mažėja todėl, kad Europos Sąjungos šalys, įskaitant ir Lietuvą, eksportuoja didžiąją dalį pieno produkcijos, o dėl mažų pieno produktų kainų, mažėja ir žaliavos supirkimo kainos.

D. Trumpa pabrėžė, kad pieno perdirbėjams nerimą kelia ir Europos Sąjungos sandėliuose sukauptos didelės lieso pieno miltų atsargos.

„Neaiškumas dėl lieso pieno miltų taip pat labai prisideda prie neapibrėžtumo rinkoje, todėl perdirbėjai daugiausiai dirba trumpalaikių kontraktų pagrindu“, – tikino D. Trumpa.

Jis akcentavo ir gerąją GDT indekso medalio pusę. „GDT aukciono rezultatai anksčiau ar vėliau pasiekia ir Europą, todėl kilimo tikrai sulauksime. Jei anksčiau tie GDT prekybos rezultatai Europą pasiekdavo po 1,5 mėnesio, tai dabar tenka palaukti šiek tiek ilgiau“, – aiškino D. Trumpa.

„Agroeta“ primena, kad praėjusią savaitę GDT indeksas kilstelėjo 5,9 proc. – iki 1061 punkto. Tai buvo jau trečia prekybos sesija iš eilės, kai pieno produktai Okeanijos rinkoje brango.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.