Rašiniai apie G. Surplį reklaminiai, bet bausti jų herojaus nesiryžo

(Vilnius, vasario 14 d.) Ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija svarstė, ar žemės ūkio ministras būdamas tuo pat metu ir kandidatu į Seimą nepiktnaudžiavo tarnyba, kai lankėsi savo rinkimų apygardoje ir gyrėsi gerais darbais, o tai nušvietė vietos spauda.

Du VRK nariai balsavo už poziciją, kad ministras naudojosi tarnybine padėtimi, trys buvo prieš, keturi susilaikė.

Vis dėlto paliktas galioti Zanavykų rinkimų apygardos komisijos sprendimas, kad liepą apie G. Surplį skelbtos publikacijos turi politinės reklamos požymių.

Savo papildomą tyrimą atlikę VRK darbuotojai siūlė tris publikacijas laikraščiuose „Draugas“, „Ūkininko patarėjas“ ir „Laikraštis. Valsčius“ pripažinti G. Surplio politine reklama.

Nors šie rašiniai nebuvo pažymėti kaip politinė reklama, VRK darbuotojai atkreipė dėmesį, kad jie iliustruoti ministro nuotraukomis, juose aprašomas vizitas į Šakius, trumpai pateikiama ministro biografija, „kuriamas teigiamas G. Surplio įvaizdis kalbant apie tokias savybes kaip drąsa, iššūkių nebijojimas, noras mokytis ir suprasti, darbštumas“.

VRK posėdyje dalyvavęs žemės ūkio ministras G. Surplys tvirtino neinicijavęs ir niekaip neprisidėjęs, kad minėtos publikacijos atsirastų.

„Už juos nebuvo mokėta, jie nebuvo niekaip derinti, niekas neužsakinėjo reklaminio ploto, todėl negaliu būti atsakingas nei už tas publikacijas, nei už parinktas nuotraukas, nei už skirtą plotą“, – teigė G. Surplys.

Kaip jau rašėme, socialdemokratai dar kreipiasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) ir prašo įvertinti, ar G. Surplys pasinaudojo tarnybine padėtimi.

Socialdemokratai remiasi Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) išvados projektu, kuriame nurodoma, kad „valstietis“ G. Surplys, rudenį kandidatuodamas Seimo rinkimuose Zanavykų apygardoje, pasinaudojo tarnybine padėtimi rinkimų agitacijai.

Pasak Justo Pankausko, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko pavaduotojo, Vyriausybės nariui yra keliami aukščiausi tarnybinės etikos reikalavimai, tuo metu Seimo rinkimų įstatymas aiškiai nurodo draudimą naudotis tarnybine padėtimi vykdant bet kokią rinkimų agitaciją.

„Šias nuostatas pažeidęs asmuo gali būti patrauktas administracinėn atsakomybėn. Valstybės tarnybos įstatymas apibrėžia piktnaudžiavimą tarnyba, numato atsakomybę už tokią veiką“, – sako J. Pankauskas.

Socialdemokratai VTEK prašo atlikti tyrimą ir išsiaiškinti, ar G. Surplys nenusižengė įstatymui.

„Kitaip būtų įtvirtintas nebaudžiamumas. Valstybės tarnautojas pasinaudoja tarnybine padėtimi, tai patvirtinta teisinėse išvadose, tačiau tarnautojas gali sau leisti toliau eiti pareigas“, – vertina J. Pankauskas.

Agroeta

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Anonimas   2019/02/17 at 03:47

   Kas gali pasakyti kiek gali p.ministeris tureti tevadieniu,nes darbotvarkeje penktadieniai-tevadieniai.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.