R.Žemaitaitis: pieno gamintojams nuolaidų dėl įsipareigojimų nėra, tad kuo geresni grūdininkai?

(Vilnius, lapkričio 7 d.) Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, komentuodamas Lietuvos grūdų augintojų asociacijos (LGAA) pateiktą informaciją, kad grūdų perdirbėjai visus patirtus nuostolius dėl sausros užkrauna tik ant ūkininkų, priminė, kad niekas negloboja pieno gamintojų.

„Pieno (gamintojų – Agroeta) gamintojams taikomos sankcijos dėl nepristatyto kiekio ir apie tai nekalbame. Jei grūdų perdirbimo įmonė pasirašė sutartį su prekybininkais tiekti tam tikrą kiekį produkcijos, turi jį ir užtikrinti“, – kalbėjo R.Žemaitaitis Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje siūlydamas suprasti ir perdirbėjų situaciją.

Kaip portalui „Agroeta“ sakė LGAA pirmininkas Aušrys Macijauskas, jis  norėjo politikus informuoti, kad perdirbėjai pasigyrę, jog sutarė su žemdirbiais ir nukėlė jų įsipareigojimus kitiems metams, iš tikrųjų turėtų per pusę dalytis patirtais nuostoliais dėl sausros, o ne krauti juos vien ant ūkininkų pečių. „Ūkininkas jau ir taip patyrė nuostolių, jiems iš tikrųjų turėtų būti taikoma force majeure, o dabar net sutartyse su perdirbėjais pažymima, kad tai negali būti taikoma“, – teigė A.Macijauskas.

LGAA laikosi nuomonės, kad dėl sausros turi būti taikomas force majeure (nenugalima jėga) tiems, kas įsipareigojo tiekti sutartą grūdų kiekį, bet užklupti nederliaus dėl orų negali to padaryti.

Žemės ūkio ministerija yra skelbusi, kad Force majeure pažyma nėra garantas būti atleidžiamam nuo įsipareigojimų, prisiimtų pagal privačių subjektų sutartis.

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.