Prisigyvenom: prašo rugius įtraukti į Raudonąją knygą

(Vilnius, rugpjūčio 10 d.) „Vilniaus duona“ kreipėsi į Aplinkos ministeriją prašydama į Lietuvos raudonąją knygą įtraukti lietuviškus rugius. Tokį bendrovės siūlymą aktyviai palaiko visuomenė – iniciatyvos „Išsaugokime lietuviškus rugius drauge“ metu pritarimą, kad rugiai būtų įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą, parašais paliudijo arti pusantro tūkstančio dėl lietuviškų rugių likimo susirūpinusių žmonių.

Lietuvos raudonojoje knygoje atsiradęs įrašas apie lietuviškus rugius reikštų ne tik reikšmingą lietuviškiems rugiams gresiančio pavojaus signalą, bet ir teisinį pamatą lietuviškų rugių laukų apsaugai organizuoti.

Pasiūlymus, ką įrašyti į knygą, svarsto ir sprendimus priima Aplinkos ministerijos sudaryta Lietuvos Raudonosios Knygos komisija.

Atnaujintas Lietuvos raudonosios knygos leidimas, papildytas naujais įrašais apie itin retas ir nykstančias rūšis, viešojoje erdvėje turėtų pasirodyti šių metų pabaigoje.

Statistikos departamento duomenimis, 2008 metais Lietuvoje ūkininkai augino per 74 tūkst. hektarų rugių, o šiemet – vos 22 tūkst. hektarų.

Savo siūlymą kepykla grindžia ir visuomenės interesu. „Vilniaus duonos“ iniciatyvos „Išsaugokime lietuviškus rugius drauge“ metu pritarimą, kad lietuviški rugiai būtų įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą, išreiškė arti pusantro tūkstančio visuomenės narių.

Prisigyvenom: prašo rugius įtraukti į Raudonąją knygą

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Paulius   2018/08/10 at 11:47

   Į Lietuvos raudonąją knygą reikia įrašyti lietuvius o ne rugius. Duonos kaina nuolat kyla o rugių supirkimo kaina nelabai patraukli ir mažai atperkanti auginimo išlaidas. Tai va Vilniaus duona daro reklama o daugiau mokėti nenori.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.