Prie sienos priremtiems pieno gamintojams – dar prastesnės žinios

(Oklandas, liepos 5 d.) Prastos žinios Lietuvos pieno gamintojus pasiekė iš pieno produktų prekybos aikštelės „Global Dairy Trade“ (GDT) paskutinės prekybos sesijos. Naktį iš liepos 3 į 4 dieną vykusios prekybos sesijos metu GDT indeksas smuko net 5 proc. – iki 986 punktų. Šiemet tai yra didžiausias nuosmukis.

Itin neigiamai ši žinia sutinkama todėl, kad dar visai neseniai Lietuvos pieno perdirbėjai ramino pieno gamintojus, kad žaliavos supirkimo kainos neturėtų mažėti liepos mėnesį. Tačiau netikėti pokyčiai GDT prekybos platformoje gali pakoreguoti perdirbėjų nuotaikas.

Tikėtina, kad pieno supirkimo kainos gali stipriai smukti rugpjūtį, nes GDT aukcionuose fiksuojamos tendencijos Europą pasiekia po maždaug 1-1,5 mėnesio.

Vis dėlto pastarasis smukimas 5 proc. nieko gera nežada. Juolab kad pieno gamybai didėjant, jo kokybė dėl sausros Lietuvoje jau ir taip pakoregavo supirkimo kainas neigiama linkme. Lietuvoje pieno supirkimo kainos yra pačios žemiausios Europos Sąjungoje.

Per GDT paskutinę prekybos sesiją labiausiai atpigo lieso pieno miltai (4,6 proc.), nes jų perteklius rinkoje vis dar labai didelis. Pigo ir sūriai (-4,3 proc.).

Agroeta

 • 3 komentarai
  Komentuoti

  1. ūkis   2018/07/05 at 11:27

   Tai kiek Lietuvoje dar gali smukti jei ir taip yra pati mažiausia kaina.Perdirbėjų dar vienas žingsnis kaip dar sumažinti kainas.Nereikės pieno perdirbėjams , supirkėjai išveš į Lenkiją ir viskas išsispręs.Dabar perdirbėjus valdo supirkėjai bet ne pieno gamintojai.Nenori mokėti tiesiogiai ūkininkams, tegul perka iš supirkėjų .Tada gaus sukoperuotą supirktą pieną , ko visą laiką ir siekė perdirbėjai. Kooperuokitės ir gausite didesnę kainą.Tai dabar ir mokėkite, o be pieno gamyklos nereikalingos.

  2. Ūkininkas   2018/07/06 at 09:59

   Zaliava pigiausia,produkcija kone brangiausia. Kuom blogas biznis.

  3. Anonimas   2018/07/09 at 11:25

   Perdirbejas gali dirbti be pelno arba tai tik backu ir vamzdziu kruva

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.