Prezidentės nuosprendis B. Markauskui – ministras nebeturi galimybių toliau dirbti

(Vilnius, balandžio 12 d.) Panašu, kad žemės ūkio ministras Bronius Markauskas bus priverstas trauktis iš posto po to, kai kilo skandalas dėl jo ūkininkavimo svetimoje žemėje. Ketvirtadienį šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė išsakė savo poziciją „Lietuvos radijui“ dėl B. Markausko galimybių toliau likti šiame poste.

„Manau, kad nei politinės, nei moralinės teisės likti poste toks ministras nebeturi, jis ją prarado“, – interviu LRT Radijui sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentė pabrėžė, kad ministro reputacija jau sukompromituota, todėl šalies vadovė teigė neįsivaizduojanti, kaip toks ministras gali dirbti toliau.

„Mums reikės pradėti derybas dėl žemės ūkio finansavimo po 2020 m. Neįsivaizduoju, kaip toks žmogus galės atrodyti arba apsimesti, kad yra skaidrus, moralus ir politiškai atsakingas. Reputacija jau sukompromituota. Jeigu vyriausybės vadovas ir valdančioji dauguma manys, kad toks ministras jiems tinkamas, tai labai apgailestauju, kad turime tokią valdančiąją daugumą“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Prezidentė priduria matanti ir daug sisteminių bėdų. Anot jos, tai, kad užtenka tik žodinio susitarimo, norit gauti europinių pinigų, – didelė problema ir landos piktnaudžiavimui: „Jas būtina užkardyti, kad europiniai pinigai būtų dalinami tik rašytinio susitarimo pagrindu. Tai gali padaryti pati Nacionalinė mokėjimų agentūra arba reikia keisti įstatymus. Tai būtina padaryti, kad būtų išvengta panašių situacijų.“

Po tokių pareiškimų B. Markauskui, panašu, nebelieka jokių galimybių toliau likti poste, nes valdančioji dauguma vargu ar velsis į atvirą karą su D. Grybauskaite.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.